Kiemelt beszámolóim : Indesit Vízilabda Roadshow, Székesfehérvár

Indesit Vízilabda Roadshow, Székesfehérvár

2004.10.07. 12:49

2004. október 06.

Porkával együtt úgy gondoltuk, meg kell néznünk a válogatott egyik gálameccsét. Egyeztetéseink után végül a székesfehérvári helyszínt választottuk, mivel Porka ott tanul és eme helyszínről én is haza tudtam jönni a meccs után. Meglehetősen korán, már 16 órára lementem Székesfehérvárra, elsősorban azért, mert eredetileg úgy volt, hogy az uszodában már 17 órától lesznek előprogramok (amiből végül semmi sem lett...) másodsorban azért, mert így még a meccs előtt találkozhattunk a kedvenc olimpikonjainkkal. Porka például odadahatta Barnának a Ravasz ajándékát, majd aláirathatta a könyvét is a srácokkal. Eközben én Ádival megbeszéltem az Euroliga sorsolást (szerinte is nehéz a csoportjuk, de továbbjuthatnak) majd pedig a Magyar Kupa sorsolását is, aminek azért jobban örült, mint az Euroliga sorsolásnak. Érdekes módon ő tudott a sorsolásról, míg a Honvédos játékosok többsége tőlem tudta meg azt, hogy az Egerrel elődöntőzünk majd, de azért megnyugtattak, hogy mindannyian játszani fognak a négyesdöntőn. Mielőtt bementünk volna az uszodában, még dumáltam egyet Kásás Zoli bával is, aki ezen a napon Kemény Dénest helyettesítette a kispadon. Sajnálattal hallottam tőle, hogy ebben az idényben nem fog edzősködni. Az uszoda előterében várakozó tömeg fogadott minket, ugyanis kiderült, hogy csak negyed hatkor engedik be a nézőket. Végül csak bemehettünk és jó helyet foglaltunk magunknak az amúgy gyönyörű székesfehérvári uszodában és vártuk a kezdést, miközben néztük a bemelegítést. A helyieknél jó sokan bemelegítettek, összesen harmincan voltak, mint azt a bemutatáskor megszámoltam.

Az első negyedben Szecska védte a válogatott kapuját, aki rögtön ki is védte az első hazai lövést, az ellentámadásnál pedig Kiss Gergő boxolva lőtt a hálóba (0-1), majd Steinmetz Ádám lőtt centerből újabb gólt (0-2). Ekkor azt hittük, hogy ez is egy nagyon sima meccs lesz, de jobbszélről Popovics Miklós szépített (1-2). Erre pár néző be is kiabált, miszerint "Benne van a döntetlen!" ami össze is jöhetett volna, de a hazaiak egymás után két kapufát is lőttek, mely után Steinmetz Ádám másodszorra is megzörgette a hálót (1-3). Ezután Szecska rendesen elnézett egy távoli lövést, így Pereczes Gábor hét méteres bombája beakadt (2-3). De hogy ne szégyenkezzenek az olimpikonok, hirtelen megrázták magukat és Vári Attila előnygóljával, majd Benedek Tibor és Biros Péter góljaival megnyugtató előnyre tettek szert (2-6). Nagyobb előnnyel is végződhetett volna az első negyed, de óriási helyzetet hagytak ki Papesz önzetlensége miatt, sőt az ellentámadásból Szatmári Péter szépített (3-6).

A második negyedben már Pista védte a válogatott kapuját és rögtön védéssel kezdett. Az ellentámadásból Papesz kapufát lőtt, majd szabálytalankodott, így kiállították. A válogatott meglehetősen érdekes védekezési variációt választott a közönség legnagyobb derültségére. Az egyik lövésnél Vári két kézzel blokkolt, így a hazaiak négyest kaptak, de a büntetőt Pista lábbal kivédte, mely után egyből indított és Fodor Rajmund újabb gólt lőtt (3-7). A következő ilyen megúszásnál Vári kapufát lőtt, de utána felváltva potyogtak a gólok. Előbb Berki László szépített (4-7), majd Molnár Tamás értékesített egy büntetőt (4-8), de ezután Polgár Attila újfent szépített (5-8). Az ellentámadásból Tibi próbált meg tíz méterről, gatyáig kiemelkedve gólt lőni, de sajnos mellé ment, ellenben a következő támadásnál Kiss Gergő nem hibázott (5-9). Steinmetz Barna is fel szeretett volna iratkozni a góllövők közé, de a hazaiak kapusa bravúrral kitolta a lövését. Kis derültségre adott okot, hogy ezután a labdaszedő elkezdett játszadozni a labdával, majd pedig egyszerre két labda is berepült a játéktérre. A derültség aztán hirtelen átcsapott üdvrivallgásra, mert a hazaiak kaptak egy kettős fórt, amit Kemenes Gábor használt ki (6-9). Természetesen ezután a válogatott tagjai megint megrázták magukat. Előbb Fodor Rajmund másolta le Tibi gatyáig kiemelkedő mozdulatát, viszont ő jól is célzott (6-10), majd Kiss Gergő lőtt egymás után két remekbeszabott gólt (6-12). Azért a negyedzáró dudaszó előtt Berki László szépített újra (7-12).

A harmadik negyedben már egy teljesen új felállásban kezdett a két csapat, ugyanis a válogatott kettéoszlott, a Fehérvár kapuját Szecska védte, míg Pista maradt a válogatott kapujában. A kettéosztott válogatottat két-két fehérvári játékos "erősítette". A negyed kezdésekor Szecska úszott az egyik oldalon és el is hozta a labdát és a passzából Popovics Miklós szépített (8-12). A válogatott játékosok természetesen ekkor már nem nagyon akartak villogni, viszont gyönyörű labdákkal "tömték" a fiatalokat, akik sorra lőtték a szebbnél szebb gólokat. Előbb Ritter József növelte a válogatott előnyét (8-13), de Popovics Miklós megint gólt lőtt (9-13), hogy aztán Ritter József és Bencsik Gergő újra megnyugtató előnyt szerezzen a válogatott számára. (9-15) Ezekután a két kapus kezdett el játszadozni, de sem Szecska, sem Pista nem tudott egészpályás gólt dobni. Mindezt Bencsik Gergő újabb gólja törte meg (9-16), majd az érdekesség kedvéért Steinmetz Ádám a fehérvári csapat színeiben lőtt centergólt (10-16), sőt Pereczes Gábor még tovább csökkentette a hátrányt (11-16), de sokat nem ért el vele, mert Szatmári Péter és Ritter József újabb góljával immáron hétgólosra nőtt a válogatott előnye (11-18), de a negyed utolsó gólja megint a fehérvári csapaté lett Rónavári Koppány lévén (12-18).

A negyedik negyedben a kék sapkások, azaz a fehérváriak 13-an kezdték a játékot Tibivel a kapujukban, míg a válogatottnál a mezőnyben szerepelt Szecska és Pista is, így odaát Papesz lett a kapus, aki a negyed elején jópárszor teszelte Tibi védési képességét, de ekkor még nem sikerült egész pályás gólt szereznie. Tibit Szecska és Pista is az őrületbe kergette, mivel kétszer egymásután is kettesben, védő nélkül vezették Tibire a labdát, de előbb túljátszották és szabálytalanul, "lesről" lőttek gólt, majd a második lehetőségnél Szecska fejelt (!) fölé. Már-már azt hittük, hogy ebben a negyedben nem is lesz gól, de aztán a fiatalok között "legsúlyosabb" kissrác, Golyó lőtt gólt (13-18), majd ezen felbuzdulva Szarvas Tibor és Varga Péter is lőtt egy-egy gólt (15-18), kihasználva, hogy a "kicsik" kétszer annyian voltak, mint a "nagyok". Viszont sajnos hamar elfáradtak ők is, így újra a válogatottban lévő fehérvári fiatalok villoghattak, mivel Bencsik Gergő, majd Ritter József vette be Tibi kapuját (15-20). A meccs sajnos már nagyon a vége felé járt - pedig a közönség még elnézte volna egy darabig ezt a gálameccset - de még mindig marad két említésre méltó momentum. Előbb Szarvas Tibor lőtt újabb gólt Papesznek (16-20), amihez azért az is kellett, hogy Steinmetz Barna a nyakába vegye a kissrácot. A meccs csattanója pedig Molnár Tamás egészpályás kapusgólja volt (16-21), bár nem volt nehéz dolga, mivel ekkor Tibi már a félpályáig előreúszott.

Tehát 21-16-ra nyert a válogatott a fehérváriak ellen ezen a nagyon kellemes hangulatú gálameccsen. Nagyon irigylem Porkát, hogy ő bizony Pécsett is láthat egy hasonlóan jó hangulatú meccset, mivel odavalósi és így arra a meccsre is ki tud majd menni.