2007-es VB női meccsei : 12. FINA-világbajnokság, női vízilabdatorna

Magyarország - Kuba 19-4 (3-1,4-1,3-1,9-1)
Melbourne,
Sports and Aquatic Center, kb 400 néző
Játékvezetők: Sergio Borrell (spanyol), Mario Brguljan (montenegrói)
Magyarország: Horváth – Stieber 4, Zantleitner, Brávik F., Pelle 2, Valkai A. 5, Primász 3 Csere: Tomaskovics 2, Bujka 2, Benkő, Takács, Györe 1 Szövetségi kapitány: Godova Gábor
Kuba: Gomez - Hernandez 3, D. Gutierrez, Caballero, Soler 1, Andrew, Frometa Csere: Diago, L. Gutierrez, Truffin, Zunzunequi (kapus) Szövetségi kapitány: Francisco Trueba
Emberelőny: 4/3 ill 9/2
Büntető: 3/2 ill 2/1
Kipontozódott: Soler (28.perc)

A női vízilabdatorna harmadik fordulójában a magyar együttes a csoport utolsó helyén álló Kubával játszott és természetesen – ugyanúgy, mint a 2.fordulóban – most is esélyesként ugrott a vízbe. Viszont ez a meccs egy kicsit érdekesebbnek indult, mivel az első napi, olaszok elleni döntetlen miatt a csoportelsőséghez fontos volt, hogy minél több góllal verjük meg Kubát.

A mérkőzés Valkai labdaelhozatalával, majd kihagyott helyzetekkel kezdődött. Primász távolról, Soler, Brávik és Caballero pedig centerből célzott pontatlanul, de Pelle is csak a kapufát találta telibe. Végül Stieber egy távoli ejtéssel kezdte meg a gólgyártást. (1-0) Egy-egy lövés nélküli támadás után Andrew lőtt távolról, ami Horváthnak csemege volt és a megszerzett labdával hajszálpontosan indította Stiebert, aki újra átejtette a kubai kapust. (2-0) Solert szereltük cenerben, majd odaát, miközben Bujka magára húzott több kubait is, Tomaskovics egyedül maradt és balszélről gyönyörű gólt lőtt. (3-0) Jó volt a kezdésünk, viszont kevésbé volt jó a folytatás. A védekezésünk kifejezetten jó volt, a kubaiak alig jutottak lövéshez, de sajnos a kubai kapunál a szépen kidolgozott helyzeteinket rendre elhibáztuk. Centerben Bujka a kapufát találta telibe, majd Primászt állították ki, de az emberhátrányban Frometa lövését blokkoltuk. A rossz támadásaink sora folytatódott, rosszul passzoltunk be a centernek, Tomaskovics kapufát lőtt. Godova végig nagyon ideges volt a parton és azután sem lett jobban, mikor Stieber ellen büntetőt ítéltek, így Hernandez ötméteresével szépített Kuba. (3-1) A negyed maradék részében Bujka és Diago lövése halt el a védők blokkjában. A negyed utáni szünetben Godova kissé idegesen magyarázta el a lányoknak, hogy mit is kell csinálniuk.

A második negyed is a mi labdaelhozatalunkkal kezdődött és sajnos a pontatlanságok sorozata is folytatódott, hiszen mindkét oldalon sikertelen volt a center felé tett labda, majd Stieber lőtt messziről, de védte a kubai kapus. Benkőt kiállították, de a fórban blokkoltuk Hernandez lövését, majd a labdavesztésünk miatt meginduló Caballero közeli ziccerét védte Horváth. Az ellentámadásnál mi is megúsztunk, de a ziccerben Primász a kapufát találta el. Egy kontrának köszönhetően megint mi támadhattunk, sőt fórt is kaptunk, amit Valkai használt ki a balszélről. (4-1) A támadóidő végén Hernandez ejtett gyengén, majd egy centerbejátszás a mi oldaunkon sem volt eredményes, de a következő támadásunknál megint emberelőnyt kaptunk, amit ismét Valkai lőtt rá, de most a kapufát találta el. Megint Hernandez veszélyeztetett, de mellé célzott. A kapus által kidobott labdával Valkai lódult meg és mivel nem talált üresen álló társat, távolról a kapuba ejtette a labdát. (5-1) Az harmadik ejtésgólunknak köszönhetően Gomezt le is cserélték... Zunzunequi állt be Gomez helyett, de nem sokáig maradt üres a kapuja, ugyanis egy megszerzett labdával újra mi jöhettünk és Tomaskovics gyorsan fel is avatta az újonnan beállt kubai kapust. (6-1) Ezután Andrew, majd lőtt pontatlanul. Az újabb labdaszerzésünk után meg szerettünk volna indulni előre, de faultot fújtak ellenünk, majd nem sokkal később Tomaskovicsot ki is küldték. Ennek hatására a kubai kapitány időt kért és ennek a megbeszélésnek meg is lett a hatása, lévén egy kis labdajáratás után Soler lőtt a magyar kapuba. (6-2) A válasz nem váratott sokat magára, mivel mi is kaptunk egy fórt, amit Primász használt ki kis szerencsével, ugyanis a labda éppen hogy vánszorgott át a képzeletbeli gólvonalon. (7-2) Nem sokkal később véget is ért a negyed.

Jól kezdődött a 3.negyed, Valkai elhozta a labdát, majd a felúszás után Pelle pár lóbálás után bejátszott középre Bujkának, aki a kapunak háttal csavart a kubai kapuba. (8-2) Sőt, miután kivédekeztük a kubai támadást, Bujka szerzett újabb gyönyörű centergólt. (9-2) Egy-egy centerbejátszás sikertelen volt minkét oldalon, majd Hernandez lőtt nagyon távolról, de Horváth könnyen védett. Bujka továbbra is megkapta a menetrendszerű beadást, de ezúttal védte a ziccert Zunzunequi. A jó védekezésünknek köszönhetően, megint mi támadhattunk és Stieber ki is harcolt egy büntetőt. Bujka ment oda elvégezni az ötméterest és be is lőtte a kapuba a labdát, azonban öt méteren belülről végezte el, így a bírók nem adták meg a gólt. A kubai Hernandez viszont nem hibázott, miután Zantleitner kiállítása után megcálozta a felső sarkot. (9-3) Megint centerbe játszottunk és megint rosszul, de a kubaiak mit sem értek a megszerzett labdával, majd utána Primász sem döntött jól, mikor ejteni próbált, ugyanis ejtését könnyedén fogta a kapus. Ebben az időszakban sorozatban jöttek a pontatlan támadások, ugyanis Truffin mellé, majd Primász és Soler lőtt a kapusba. A góltalanságnak Györe büntetőből lőtt gólja vetett véget. Az ötméterest amúgy Tomaskovics harcolta ki azzal, hogy visszahúzták a kapu előtt. (10-3) A gólja után Györét kiállították a másik oldalon, de az emberhátrányunkban Hernandez lövését Tomaskovics blokkolta. A negyed utolsó percére három távoli lövés maradt, azonban Benkő, L. Gutierrez és Hernandez lövése sem ment be.

A negyedik negyedben – először a meccs folyamán – a kubaiak hozták el a labdát és gyorsan ki is harcoltak egy kiállítást, aminek hatására időt is kértek. A fórban aztán D. Gutierrez közelről a kapu fölé lőtt. A hiba után Valkai indult meg előre és mivel senki nem mozdult ki rá, így középről kilőtte a kapu sarkát. (11-3) Kezdett fáradni a kubai válogatott és ennek köszönhetően Hernandez kiszorított helyzetből fülé lőtt, majd a magyar letámadás végén az egyik kubait kiállították, a fórban előbb Stieber lőtt kapufát, majd a kipattanót egy kis lóba után Pelle vágta be a kapuba. (12-3) Hernandez passzát megszereztük, majd Valkai, miután végigúszta a medencét és lerázta a vele visszaúszó kubai védőt, simán dobta be közelről a labdát a kubaiak hálójába. (13-3) Egy kubai kontra után megint jöhettünk előre, Tomaskovicsnak játszottuk be centerbe, akit Soler visszahúzott. Természetesen ötméterest ítéltek a bírók, ráadásul ezzel Soler ki is pontozódott. Pelle ment oda a kapu elé és be is lőtte az újabb büntetőnket. (14-3) Ezután a védekezésünk egy pillanatra megingott, ugyanis Hernandezt nagyon üresen hagytuk és ő jobb játékos annál, hogy egy ilyen ziccert kihagyjon. (14-4) Bujka ellen kontrát ítéltek, majd Primászt állították ki, de Andrew a fórban kapufát lőtt. A kapufa után Pelle azonnal megúszott, de majdnem sikerült elúsznia az előredobott labda mellett, de végül észrevette, ám a tempóhátránya miatt inkább Valkainak passzolt, aki kapásból bombázott Zunzunequi kapujába. (15-4) A kubaiak megint fórt kaptak, Pellének kellett ideiglenesen elhagynia a medencét, de a kubaiak megint csak a kapufáig jutottak. Megjött a lövőkedvünk, ugyanis Primász is kilőtte a hosszú sarkot. (16-4) Ez a gól már sok volt Zunzunequi-nak, ugyanis cserét kért, így visszajött Gomez, a kezdőkapus. No persze Gomez sem sokáig örülhetet, ugyanis egy újabb kontra után Stieber szinte fel sem úszott normálisan, fogta magát és meszziről lőtt egy bombagólt. (17-4) Pelle nem figyelt egy kubai támadásnál, így kiállították, de Hernandez lövését blokkoltuk. Az újabb lemadásunknál Györe úszott meg, de a jobb helyzetben lévő Primásznak passzolt, aki Gomez lesüllyedése után könnyedén dobott gólt. (18-4) Az utolsó kubai támadásnál centerben ötméterest ítéltek ellenünk, ráadásul reklamálás miatt Godova is kapott egy sárgalapot. A büntetőt hernandez lőtte a kapunkba, de ez is érvénytelen volt, mivel ő is bekjebb volt 5 méternél. A mérkőzés slusszpoénját Stieber tartogatta, ugyanis egy másodperccel a vége előtt egy távoli szabaddobásból hatalmas gólt lőtt. (19-4)

Ezzel a lányok megtették, amit meg kellett tenniük, azaz fölényesen nyertek és mivel az olimpiai bajnok olaszok csak 21-9-re verték az új-zélandi csapatot, így a magyar lányok csoportelsőként azonnal a negyeddöntőbe jutottak.