Ősrégi beszámolóim : 2003.02.07-09.: Felemás hétvégén van túl a bajnokcsapat!

2003.02.07-09.: Felemás hétvégén van túl a bajnokcsapat!

2007.01.11. 22:13

Felemás hétvégén van túl a bajnokcsapat!

2003.02.07. és 02.09.
Amikor február 3-án kisorsolták a Magyar Kupa nyoldaddöntőinek a párosítását, sajnos már tudhattuk, hogy nem fogtuk meg éppen az isten lábát azzal, hogy éppen azt a Fradit kaptuk, amely csapat kivert minket tavaly az elődöntőben. De én bíztam benne, hogy nem ismétlődik meg a tavalyi csúfság megint velünk. Szerencsére nem történt meg, de ne szaladjunk ennyire előre.

Szóval pénteken a Kőér utcában kezdődött a kétmeccses parti első felvonása, ami nagyon rosszul kezdődött a Domino szempontjából, hiszen a támadások rendre elakadtak Pelle kezei közt, bár szerencsére az FTC is csak egy gólt tudott lőni az első negyedben. (0-1) Sajnos a 2.negyedben sem változott a mérkőzés képe, hiszen a Katonás-Tóth Laci páros növelte a vendégek előnyét, igaz közben Vári szépített. (1-3) A 3.negyed aztán már szebb képet mutatott, mivel Rajmi és Marci vezérletével felzárkózott a csapat. (4-5) Sőt az utolsó negyedben végre át is vettük a vezetést Papesz és Rajmi újabb góljaival, de ezután Kiss Gergely kihagyta az általa kiharcolt négyest, mely után Katonás Gergő egyenlített, majd pedig Székely a győzelmet is megszerezte a Fradi számára. (6-7) A mérkőzés végén egyébként Tojás a sárga lapja után a pirosat is begyűjtötte, de ez az új szabályzat szerint mit sem ér, tehát a következő meccsen is leülhetett a kispadra.

A vasárnapi visszavágót semleges pályán, azaz a Komjádiban játszotta a két csapat a TV-közvetítés miatt, így újra kb 1000 néző látogathatott ki a rangadóra, akik azt tapasztalhatták, hogy az utóbbi pár meccs legjobbja, Rajmi egy fránya vírusfertőzés miatt még az uszodába se kísérhette el a csapatát. Mivel a két szurkolótábor nem túlzottan szívleli egymást, így már a meccs kezdete előtt elkezdődött a hangpárbaj, amiben a Domino szurkolói kissé alulmaradtak, bár a fradisták inkább csak pocskondiázni tudtak. (Pl: 30-an vagytok, mind parasztok vagytok...) De a meccsre visszatérve, a bajnokcsapat szerencsére Rajmi nélkül is nagyon elkapta a fonalat és két percen belül ledolgozta a hátrányát, mivel Gergely Pista szenzációs napot fogott ki, míg a másik oldalon Pelle az első negyedben szinte sehol sem volt, így hamarjában máris négygólos lett az előny. (0-4) Sőt a 2.negyed első gólját is mi lőttük, így már megnyugtató lett az előny. De a fradi sajnos nem adta olyan olcsón a bőrét, így hamarjában két emberelőnyös góllal fel is jöttek, amire Kiss Gergely is előnyből válaszolt. Aztán a negyed vége előtt 4 másodperccel újabb előnyt kapott a hazai csapat (Marci jogosulatlanul végzett el egy szabaddobást...) amit Tojás időkérése után ki is használtak. (3-6) A szünetben az FTC szurkolói újfent rákezdtek a rigmusaikra, melyek nem voltak éppen szívderítőek... (Veszélyes az út hazafelé..., Egyszerűen senkik vagytok...) A 3.negyed is a szokásos fradi-kapufával indult, melyre Kiss Gergely akciógóllal válaszolt már-már reménytelenné téve a hazaiak helyzetét, de a fiatal Hosnyánszky újra visszahozta a reményt. Sőt, ha a negyed befejezésekor az emberelőnyös helyzetben nem a dudaszó után talál be a kapunkba, akkor igazán izgalmassá tehette volna az utolsó negyedet. (4-7) Így viszont nem lett az, főleg úgy, hogy egy újabb fradi kapufa után Biros gólt lőtt, amire már csak Kádár távoli bombája volt a válasz, amivel kialakult az 5-8-as végeredmény. A két mérkőzés alapján a Domino megérdemelten jutott tovább a Magyar Kupa negyeddöntőjébe, ahol a Szolnok csapatával találkozhat majd.

A mérkőzés után a fradi-szurkolókat érthetetlen módon a biztonsági őrök átengedték a mi oldalunkra, így elég érdekes volt az, mikor az ő jelenlétükben köszönhettük meg a csapat nagyszerű játékát. De azért végülis sikerült épségben kijönni az uszodából, bár ez Jokeréknak bizony jó sok időbe telt és még így is megdobálták a taxijukat, amit rendeltek nekik...