Beszámolóim a Pécs meccseiről : 6.forduló: Szolnok-PVSK

6.forduló: Szolnok-PVSK

2006.11.30. 16:04

2006. november 25.

A 6.fordulóbeli Szolnok-PVSK beszámolója

Az előző heti, sikerrel megvívott iráni torna után a pécsiek november 25-én újra bajnokit játszottak, amit én már rettentően vártam, mivel az iráni tornagyőzelem miatt az előző hétvégén elmaradt a PVSK-Neptun meccs. Természetesen Imrek és Én erre a meccsre is leutaztunk, mivel ez a Szolnok-Pécs meccs többszörösen is presztízsmeccs volt.

Elsősorban azért, mert ugyebár ember nem ismer olyan csapatot, aki szeretne a szolnoki sátorban meccset játszani, mivel köztudottan utálatot kelt a "színes" vize a fűtésre használt artézi víz miatt, ráadásul vízforgató rendszer sincs a medencében. Másodsorban azért, mert mindkét csapat igen fontos pontokat vesztett az előző bajnoki meccsén, miután a szolnokiak az OSC ellen, a pécsiek pedig a BVSC ellen vesztettek egy olyan meccsen, amit elvileg meg kellett volna nyerniük, így mindkét csapatnak fontos lett volna a győzelem. Harmadsorban az a Székely Zoltán volt az egyik játékvezető, aki kétmeccses eltiltás után vezethetett újra meccset, így hatványozottan készült erre a meccsre. Negyedsorban attól is pikáns volt ez a meccs, hogy a pécsieknél négy Szolnokról igazolt játékos játszott. A közel 200 néző egyike meg is jegyezte mögöttem, hogy a fél-Szolnok játszik az egész-Szolnok ellen.

Az első ráúszásnál a partról bedobott labda ugyan kissé elsodródott a szolnoki játékos felé, mégis Babay szerezte meg a labdát, majd a támadás végén Czigány lőtt kapufát, aki a szolnoki ellentámadásnál Cseh Sándortól szerzett labdát. Az ezt követő vendégtámadás végén Ridzyk átadásást Surányi lőtte kapura, de a szolnoki kapus, Veres kiütötte azt, majd Ridzyk ismétlése lett kapufa. A hazaiak hamar a másik oldalon termettek és kiharcoltak egy emberelőnyt, amit hamar ki is használtak, miután egy szép összjáték után Kistamás átadását Csányi lőtte be a pécsi kapuba. (1-0) A középkezdés utáni pécsi támadás Ridzyk blokkba lőtt labdájával ért véget, majd Süveges ellen ítéltek centerben kontrát, de a gyors lefordulás annak ellenére sem lett eredményes, hogy a pécsiek fórt kaptak, mivel Babay felsőkapufát lőtt, ami a sátortetőig felpattant, így játékvezetői labdával folytatódott a játék, amit a szolnokiak szereztek meg, de hiába, mert a kapufa a másik oldalon is vonzotta a labdát, ugyanis Csányi is azt találta telibe. A pécsiek újabb fórt kaptak, de ez is kihasználatlan maradt, miután Ridzyk iszonyú rosszul passzolt be centerbe. Odaát Hangay Zoltán lövését ütötte ki Gárdonyi, majd a kipattanót Csányi játszotta be a centernek, de a szolnoki kapus elhalászta a beadást. Ambrus Tamás a két kihagyott fór miatt időt kért, hogy elmondhassa a játékosainak, hogy jobban figyeljenek oda, illetve hogy jobban használják ki a támadásidőt, mert eddig bizony túl hamar ellövöldözték a lehetőségeiket. Az időkérés után végig is játszották gólig a támadóidejüket, de sajnos Czigány gólját nem adták meg, mert Ágner szabálytalansága miatt már belesípoltak a bírók a támadásba. A kontra után a hazaiak támadhattak, de nem sokáig, mert Balogh lövésébe Gárdonyi belekapott. A meccs eme része a kapusok ideje volt, ugyanis a kapusbravúr a másik oldalon sem maradt el, mivel Czigány passzolt Surányinak centerbe, de Veres elhalászta előle a labdát, sőt a következő hazai támadásnál is a pécsi kapus lett a főszereplő, miután Mohi beadása Süveges helyett Gárdonyi kezében landolt. Ezután a pécsiek bemutatták, hogy hogyan kell elaltatni az ellenfelet, ugyanis azokután, hogy több mint 15 másodperc után végre felértek a kapuhoz, majd egy szép összjáték után Bóbis igencsak váratlanul a rosszkéz oldalról jobbal a rövidbe vágta a labdát. (1-1) A középlezdést követően Csányi centerezte be a labdát Pásztornak, akitől nem túl szabályosan vették el a pécsi védők a labdát, de a nézők háborgása ellenére sem kapott fórt a hazai csapat. A pécsi ellentámadás végén Bóbis passzolta be Surányinak centerbe a labdát, de Surányit Veres víz alá nyomta, így a kapus ellen büntetőt ítéltek. Az ötméterest Bóbis értékesítette. (1-2) Az előző ítélet hiánya után nem volt meglepő, hogy most a semmire kapott egy emberelőnyt a hazai csapat, de az ajándékfórt - erős vakuvillogások közepette - előbb Cseh próbálta rálőni, de az ő kezéből a vakuvillanás miatt kicsúszott a labda, majd Süveges is lőtt, de rosszul célzott. A negyed végén a másik oldalon Czigány próbálta növelni az előnyt, de az ő lövése is célt tévesztett.

A szünetben a két játékvezető partoldalt cserélt és mivel a meccs kezdése előtt mindössze negyedórával érkeztek meg, azaz nem tudtak köszönni a mérkőzés előtt a két edzőnek, így Székely Zoltán ezt megtette ebben a szünetben, amikor átjött az edzők partoldalára. Mondanom sem kell, hogy ez nem nagyon tetszett a szolnoki nézőknek...

A második negyedben ismét Babay hozta el a partról bedobott labdát, így a pécsiek támadhattak elsőként, de sajnos az első negyed viszonylagos nyugalma nem folytatódott ebben a periódusban, mivel Pataki és Mohi kakaskodása azonnal pároskiállításhoz vezetett. Az 5 hazai játékos jól védekezett az 5 vendég játékos ellen, ugyanis Ridzyk igen gyengén centerezett, így jöhetett a Szolnok, bár abban nem volt sok köszönet, ugyanis a felúszás után centerben Süveges harcolt túl hevesen Babayval, mivel víz felett megütötte a pécsi játékost. Kissé fura módon, Füzesi Zsolt játékvezető csak kontrát ítélt ellene, de ez gyorsan háttérbe szorult, mivel Babay vérző feje miatt Ambrus Tamás azonnal azt kezdte kiabálni Székely játékvezető felé, hogy "A héten azt mondtátok, hogy ezeket szankcionálni fogjátok!" Na erre Székely visszafordult - merthogy közben elindult a másik kapu felé a kontra miatt - és meglátván a vérző játékost, kikérte a labdát és úgy döntött, hogy brutalitásért cserével végleg kiállítja Cseh Sándort, akinek semmi köze sem volt az esethez. Ráadásul a brutalitásért nem a szokásos kiállítás járt, hanem egy büntető plusz egy 4 perces kiállítás, tehát ez azt jelentette, hogy 4 percig folyamatosan emberhátrányba került a Szolnok. A nézők többsége meglepően vízilabdaértő volt, így tudták nagyon jól, hogy a büntető után 4 percig kevesebben lesznek, így ezt az ítéletet elég nehezen tűrték, ráadásul ez igaz volt a vízben lévő szolnoki játékosokra is, mert sokáig botrányosan viselkedtek és nem engedték, hogy Petőváry elvégezze a büntetőt. Végül mégis engedték, miután Székely a partról szólt, hogy ha ez tovcább folytatódik, akkor valakit ki fog állítani, így végre Petőváry belőhette az ötméterest. (1-3) Mivel a folytatásban a hazaiak kevesebben voltak, így nem volt meglepő, hogy azonnak előnyt kaptak, de Hangay Róbert a szabaddobást egyből ellőtte, ami csúnyán főlé ment. A gyors ellentámadás miatt 1-1 játékos nem úszott vissza, így a pécsiek 5 a 4 ellen támadhattak és egy szép támadás végén Petőváry lőtt újabb pécsi akciógólt. (1-4) A középkezdés utáni hazai támadásnál a szolnokiak, mivel kevesebben voltak, egyből a centert játszották meg, a centert pedig Czigány fogta, állítólag büntetőt érően szabálytalanul... Az ötméterest végül Balogh értékesítette. (2-4) A következő támadásnál a pécsiek nem figyeltek eléggé, így elveszítették a labdát, sőt Kollár visszahúzta az egyik megúszó szolnoki játékost, így kiállították. A fór 10.másodpercében Ágnert is kiállították, így a kettősfórral eggyel többen lettek a szolnokiak, de nem tudták kihasználni, mivel Hangay Zoltán ziccerét kiütötte Gárdonyi, majd amikor egy hazai játékos megkaparintotta a kipattanót, akkor újabb pécsi játékos, most éppen Bóbis jutott a kiállítás sorsára, de ez a hazai lehetőség is kimaradt, ugyanis Süveges rövidre célzott lövését újra Gárdonyi védte ki, igaz ez már nem pattant ki róla, így a vendégek indíthattak, melynek végén Czigány átadását Ridzyk lőtte be Veres kapujába. (2-5) A hazaiak a sok kihagyott ziccer miatt egyre idegesebbek voltak, ami egyben pontatlansággal is járt és ennek következménye volt, hogy előbb egy rossz centerbejátszás miatt, majd pedig a támadóidő lejárta miatt pocsékoltak el 1-1 támadásukat. Utóbbi eredménytelen szolnoki támadás után minden játékos elkezdett visszaúszni, de Székely bíró sporttárs még ebben is talált hibát, ugyanis Petőváryt cserével végleg kiállította. Nem csak számomra volt érthetetlen ez a döntés, mert senki nem látott okot erre az ítéletre... Zsolti a meccs után azzal viccelődött, hogy biztosan behajtani tilos tábla mellett úszott el. :) Mindenesetre a lényeg, hogy a hazaiak újabb emberelőnyös helyzettel gazdálkodhattak, ami még mindig nem volt igazi emberelőny, mivel a 4 perces kiállítás miatt a szolnokiak még mindig kevesebben voltak, de a fór akkor is fór, amit a hazaiak újfent kihagytak, miután Hangay Róbert hiába adta be centerbe a labdát Süvegesnek, a pécsi kapus szemfülesebb volt és megszerezte azt. Odaát a pécsieket továbbra sem hagyták a bírók kibontakozni, mivel úgy ítélték meg, hogy Ridzyk víz alá vitte a labdát és így kontrát ítéltek ellene, majd miután nem engedte elvégezni a szolnoki szabaddobást, ki is állították Ridzyket. Ekkor letelt a 4 perces szolnoki kiállítás, így hirtelen eggyel többen lettek, aminek örömére a hazaiak edzője, Lukács Dénes azonnal időt kért, de a megbeszélése mit sem ért, ugyanis a fórkihasználásuk nem javult, azaz ez az emberelőnyük is kimaradt, így megint a pécsiek támadhattak, aminek a végén Ridzyk passzolt Czigánynak, de utóbbi lövését Veres ütötte ki szenzációsan a pipából szögletre. A sarokdobás után Czigány ismételt, de a kapufát találta telibe. Az ezen a meccsen igencsak sokat szabálytalankodó Süveges ellen a következő hazai támadásnál kontrát ítéltek, amiből gyorsan lefordultak a pécsiek, de a támadás végén Ágner a felsőkapufát próbálta kettétörni. A bírók sajnos továbbra is arra törekedtek, hogy a pécsiek elfogyjanak a meccs végére, mert zsinórban a 8.kiállításukat is megkapták úgy, hogy a hazaiaktól nem állítottak ki senkit... Ezzel már a negyedik pécsi játékosnak lett 2-2 személyi hibája és ugyebár Petőváry is partra lett már száműzve. No szóval, a hazaiak jöhettek újabb létszámfölényes helyzettel, aminek a végén Csányi lőtt Gárdonyiba, így ez a szonoki fór is kimaradt. Az ellentámadásnál Bóbis úszott meg, de a szolnoki nézők örömére ő is a kapufát találta el. Ekkor Imrek csak annyit mondott: "Ez a meccs a vízilabda paródiája." És milyen igaza volt! Ugyanis egyik csapat sem tudott már odafigyelni az átadásokat, így nem volt meglepő, hogy Czigány is elvesztette a labdát, ami után a szolnoki támadásnál Ridzyk és Hangay Róbert úgy gondolta, hogy márpedig ők ökölvívómeccsen vannak, aminek pároskiállítás lett a vége. A labda ezután a hazaiaknál maradt, Balogh pedig fölé emelt. A negyedből már alig egy perc maradt, amikor újra a pécsiek jöhettek és hosszú idő után végre kaptak egy emberelőnyt, de a fórban sajnos Czigány lövését védte a szolnoki kapus, majd a kipattanót Ágnernek sem sikerült betuszkolni a hálóba, amivel véget is ért a negyed.

A nagyszünetben a két játékvezető szerette volna megbeszélni a negyedben történteket, de ezt néhány szolnoki szurkoló meg szerette volna akadályozni, ami tettlegességbe torkollott, ugyanis az egyik szurkoló fenéken rúgta Székelyt, aki erre ki szerette volna vezettetni az illetőt, de mivel erre nem volt hajlandó, sőt még tovább inzultálta a bírót. Sajnos Székely viszonozta az ütéseket, majd úgy döntött, hogy lefújja a mérkőzést. A nézőtér többi része döbbenten vette tudomásul, hogy véget ért a meccs, de mi már ezt nem bántuk annyira, mert félő volt, hogy a sok pécsi személyi hiba miatt nem maradt volna elég pécsi játékos a végjátékra...

A 6.fordulóban a többi meccsen papírforma eredmények születtek. (Szentes-OSC 7-6, Szeged-FTC 10-6, Domino-UTE 17-11, BVSC-Neptun 16-10, Vasas-Eger 7-5)

By Golyo31

1.ítélet: Az MVLSZ versenybíróságának hétfői (november 27-ei) rendkívüli ülésén megszületett az ítélet: a mérkőzést 5-2-re a PVSK nyerte, a Szolnoknak 500 ezer forintos büntetést, valamint a rendezői hiányosságok miatt plusz 40 ezer forintot is kell fizetnie, valamint a két soron következő hazai bajnokiját zárt kapuk mögött kell lejátszania. A Szolnok fellebbezett az ítélet ellen, sőt a Tisza-partiak bírói műhiba miatt meg is óvták a találkozót.