Beszámolóim a Pécs meccseiről : 1.forduló: UTE-PVSK

1.forduló: UTE-PVSK

2006.11.02. 13:19

2006. október 25.

Végre elkezdődött! A 2006/2007-es vízilabdaidény ugyan a Magyar Kupa küzdelmeivel már elkezdődött, de hát ugye mindenki a bajnokságot várta. A mostani bajnoki év első fordulóját október 21-én rendezték, de csak két (Domino-BHSE - Szentes 22-5, FTC - OSC 10-4) mérkőzést tudtak megrendezni, mert a nemzetközi kupákban résztvevő csapatok (Vasas, Szeged, UTE, Eger) október 21-e helyett csak 25-én és 26-án pótolhatták az első fordulóból elmaradt összecapásokat. Így történt a minket érdeklő október 25-ei UTE-PVSK meccsel is, mivel az újpestiek a LEN-Kupa A-csoportjában szerepeltek. Természetesen - ugyanúgy, ahogy tavaly is - Imrekkel együtt kint voltunk az idei első pécsi bajnoki mérkőzésen. A mérkőzés megkezdésekor még alig 100-an voltak az uszodában, de a meccs alatt ez a kétszeresére duzzadt. :)

A mérkőzés első támadását az újpestiek vezethették, mivel Suti hozta el a labdát a középkezdésnél és az első támadás mindjárt góllal ért véget, igaz ehhez kellett egy hazai emberelőny is, amit Debreczeni használt ki. (1-0) A válasz szerencsére nem késlekedett sokáig, miután a pécsiek is fórt kaptak, amit Ágner passzából Lukács lőtt be. (1-1) Meglepő módon a góltermelés azonnal folytatódott, mivel a pécsiektől újra kiállítottak egy játékost és ezt Borsós a blokk mellett ellőve ki is használta. (2-1) Az egy támadás, egy gól ezzel meg is szakadt, mivel az újabb pécsi támadásból nem született gól, miután De Blasio Pellét találta el. Sajna a harmadik újpesti támadásnál is előnyt kaptak a hazaiak, miután Patakit labda nélkül állították ki, de Kotszidisz lövését Gárdonyi fogta, majd Petőváry labdaszerzését követően ismét a pécsiek támadhattak, de a lassú labdafelhozataluk miatt mit sem értek vele, ami megbosszulta magát, mivel Somogyi Kollár mellől pattintott a hálóba. (3-1) Gárdonyi nem védhetett, mivel kissé kint volt a kapujából. Ezután Babay lőtt fölé, majd Suti ellen kontrát ítéltek, de a gyors letámadásból nem lett semmi, a felállt védelem ellen pedig Czigány csak úgy tudott kapura lőni, hogy Pelle kitolta a lövését, majd a sarokdobás után Ridzyk lőtt mellé. A hazaiaknál Somogyi kapufára ejtett, míg a pécsieknél Czigány lőtt fölé. A góltalanság folytatódott, mivel Vörös is fölé lőtt az újpestiektől, majd a pécsiek hagytak ki egy nagy lehetőséget, Ridzyk ugyanis csúnyán fölé lőtt előnyben. Ezután a vendégek blokkolták Suti lövését, de visszakerült Somogyihoz a labda, aki beejtette centerbe Máthénak a labdát, de Gárdonyi elhalászta előle a labdát. A túloldalon a pécsiek végre megtörték a gólcsendet, mivel Surányi egy ellene elkövetett szabálytalanságnál nem kapott ugyan fórt, de helyette a szabaddobást 5 méterről szépen belőtte Pelle keze alatt. (3-2) Még maradt egy támadásra idő, így Suti ejtésével ért véget a negyed, amit Gárdonyi halászott le.

A második negyedben Babay hozta el a labdát, de a támadás végén Petőváry a kapufát találta el, az ellentámadásnál pedig Borsós lövését Gárdonyi tolta ki sarokra, így a hazaiaknál maradt a labda, amit ki is használtak, mivel Ágner szabálytalankodott a center ellen, amiért büntetőt ítéltek a játékvezetők, s ezt Suti nem is hagyta ki. (4-2) A középkezdés után Ridzyk bombázott Pellébe. Ezután Szabó Nándor ellen kontrát fújtak, majd Ridzyk ellen is, aki állítólag víz alá vitte a labdát. Az ezt követő támadásnál Suti lövése elkerülte a kaput, mivel Petőváry blokkolta, majd az újpestiek ellen kontrát ítéltek, mert megütötték víz felett Patakit, de a kiállítás elmaradt ekkor is és a következő pécsi támadásnál is, mivel a bírók Babay "megölésénél" sem ítéltek semmit... Bár azért Szabó Nándor látványos ütése centerben azért újabb kontrát ért, de a kiállítás újfent elmaradt. Ezután a kapufák másodpercei következtek, mivel előbb Czigány, majd Borsós is telibetalálta a vele szemben lévő kapufát. Végre előnyt kaptak a pécsiek, amikor Ambrus Tamás időt is kért, de a bírók nem hallották meg, így sajnos a megbeszélés nélküli támadás végén Ágner lövését Pelle védte, majd Suti emelt kapura, azonban Gárdonyi védett, a kidobásából pedig megúszott a pécsi csapat, de Babay kissé önző módon balszélról Pellébe lőtt, pedig jobbszélen Ridzyk teljesen üresen volt. Petrovics Mátyás ezt látván gyorsan időt is kért. ami után Borsós a kapufát találta el, majd az ellentámadásnál Lukács Surányinak játszott be centerbe, de a passz igen rosszul sikerült, így újra a hazaiak támadhattak, de Olasz ejtése Gárdonyi kezében landolt. Igencsak lassan haladt a pécsiek következő támadása, aminek a végén Surányit centerben támadták, így nem tudott kapuralőni, de a bírói ítélet elmaradt. Az ellentámadásnál Czigány labdát szerzett, majd a visszaúszás során Borsóst kiállították, aminek hatására Ambrus Tamás újra időt is kért és ezt végre meg is hallottak a bírók. A megbeszélés jót tett a pécsi csapatnak, mivel Petőváry gyors passzából Babay csökkentette a hátrányt. (4-3) Ekkor már csak egy támadásnyi idő maradt a negyedből, aminek a végén szabaddobást kapott a hazai csapat és ezt Somogyi könyörtelenül kihasználta, mivel a pécsiek elbambulva már a nyegyed végét jelző dudaszót várták. (5-3)

A harmadik negyedben újra Babay nyerte a ráúszást, de Czigány lövését Pelle tolta ki, a kipattanót Ágner szerezte meg, de a kezéről lesodorták a labdát, majd odaát Szabó Nándor ellen ismét kontrát fújtak, így lefordulhatott a PVSK, de Ágner az oldalhálóba lőtt. A hazaiaktól Suti lövését ismét Gárdonyi tolta ki, ami után Szabó Nándor próbálkozhatott újra, de ezt is védte a pécsi kapus. A pécsiek ezt követő támadása Babay ejtésével ért véget, amit Pelle védett. A hazaiak az újabb támadásuknál addig adogattak, míg le nem telt a támadóidejük, így újra a pécsiek jöhettek, azonban Surányi lövését megint kivédte az újpestiek kapusa, a gyors letámadás végén pedig Suti passzából Borsós növelte az újpesti előnyt. (6-3) Ezután Szécsi lövését is hárította Pelle, a kipattanónál Kollár ismételt, de a hazaiak kapusa megint védett. Kotszidisz lőtt fölé, majd Pataki ellen kontrát ítéltek a bírók és a megúszásuk révén Sziklai maradt üresen, amit be is lőtt Gárdonyi szeme közé. (7-3) Ezután a pécsiek ellen megint kontrát ítéltek, így újra a hazaiak támadhattak, de Kotszidisz Gárdonyiba lőtt, majd a visszaúszása közben szabálytalankodott, az emberelőnyben pedig Czigány hatalmas kétkapufás gólt lőtt. (7-4) Ezután Babay labdaszerzését követően - nem meglepő módon - Czigány ellen kontrát fújtak, majd pedig Petőváry és Szabó Nándor jutott a pároskiállítás sorsára, de ez már sok vizet nem zavart, mivel ezzel véget is ért a negyed.

A negyedik negyedben újra Babay volt a nyerő, így a PVSK kezdhetett támadni, de ezzel párhuzamosan a bírók úgy döntöttek, hogy visszaengedik a pároskiállítás vétkeseit, pedig három másodperc még volt hátra belőle. Az újpestiek reklamáltak is, így a bírók megálltották a játékot, de miután egyik csapatot se érte hátrány, így Babay rosszul célzott lövésével folytatódhatott a meccs. Az ellentámadásnál Patakit állították ki, Borsós pedig kapufára lőtte az előnyt, a kipattanót meg igen szemfüles módon az újpestiek kiállításból beúszó játékosa hozta el, de az újpesti támadás nem volt eredményes, így megint a pécsiek támadhattak, de Bóbis lövését blokkolták. A meccs ezen periódusában nagyon pontatlanok voltak a játékosok, mivel előbb egy újpesti játékos célzott pontatlanul, majd Petőváry lövését is védte Pelle. Sajnos Petőváryt a visszaúszása közbeni szabálytalansága miatt kiállították, ami után Petrovics Mátyás időt kért, bár sokat nem ért vele, mert az előnyben is igen céltalanul passzolgattak az újpestiek, így Ágner lefülelt egy átadást, végigúszta a medencét és Pelle mellett be is lőtte a labdát. (7-5) Mivel ezen a meccsen a kontrák megítélése szinte állandó volt, így már senki sem lepódött meg azon, hogy centerben Szabó Nándor ellen ismét kontrát ítéltek a bírók, ami után a pécsiek gyönyörűen járatták meg a labdát, aminek a végén a támadást Czigány fejezte be góllal. (7-6) A következő támadás során Patakit harmadszorra is kiállították, a fórt pedig Borsós lőtte be a rövid sarokba igen közelről, kihasználva Gárdonyi hibáját. (8-6) Ezután Petőváryt szerelték, majd Debreczeni megúszott, de ziccerben bődületes kapufát lőtt. Az újabb pécsi támadásnál Czigány kiszorított helyzetben lőtt Pellébe, majd Borsós lövése tévesztett célt. Ezután Petőváry is tesztelte a kapufa szívósságát, majd Máthénak volt sikertelen egy újpesti centerbejátszás, ami után már alig két perc maradt csak a meccsből, így Ambrus Tamás kikérte a második idejét is, hogy felrázza csapatát. A megbeszélés után Petőváry újra tesztelte a kapufát, de az újpesti védelem csak büntetőt érően tudott közbelépni. Az ötméterest Babay nagyon higgadtan a kapufa mellett belőtte, esélyt se adott Pellének. (8-7) Ekkor már csak egy perc volt hátra, Szabó Nándor hiába erőlködött, nem kapott fórt, Ágner pedig 29 másodperccel a végső dudaszó előtt a kapufa segítségével kiegyenlített. (8-8) Egy támadásnyi ideje maradt a hazaiaknak, akik ugyan emberelőnybe kerültek, ám Czigány labdát szerzett, így a pécsiek igen értékes pontot szerzett a Hajósban.

Az 1.forduló többi, általam még nem említett meccsén (Szeged - BVSC 11-4, Szolnok - Vasas 3-18, Eger - Neptun 20-7) papírforma eredmények születtek.