Beszámolóim a Pécs meccseiről : Domino-Pécs MK-negyeddöntő visszavágó

Domino-Pécs MK-negyeddöntő visszavágó

2006.10.04. 20:51

2006. október 01.

Szeptember utolsó napján rendezték a 2006-os MK negyeddöntőinek első meccseit, azon belül is a Pécs-Domino meccset, ami a bajnokcsapat 14-3-as győzelmével ért véget, így a másnapi visszavágó már csak formalitásnak tűnt, ugyanis a továbbjutás már eldőlt, de mivel az első meccsen nem tudtunk ott lenni, így egyértelmű volt, hogy a kőérbeli meccsre mindenképpen kimegyünk, bár ez nálam nem volt ilyen egyszerű, mivel én a valamikori kedvenc csapatom ellen mentem szurkolni, amit bizonyos személyek nem néznek jó szemmel, így feltételezhetően az utolsó Kőér utcai beszámolómat olvassátok - legalábbis májusig biztosan - de erről majd később még említést teszek. Mint tudósítók, mindenesetre a pécsi küldöttségtől Imrek és Én is kaptunk tiszteletjegyet, így elfoglaltuk helyünket a vendéglelátón és alig 250 nézővel együtt vártuk a mérkőzés kezdetét.

A mérkőzés első támadását a pécsiek vezethették, mivel Lukács hozta el a labdát a középkezdésnél, de a támadás nem lett lövéssel befejezve, mivel Székely szerelt, majd egyedül úszta végig a medencét a balszélen, de a lövését Kósz kitolta. A labda a hazaiaknál maradt, így Fodor is kapura lőhetett, de csak a kapufát találta el. A pécsiek sajnos az újabb támadásukat is elszúrták, így Kiss iramodhatott meg a pécsi kapu felé és ő már nem hibázott. (1-0) A követlező pécsi támadásnál Babay passzát Benedek blokkolta, így megint a Domino támadhatott, melynél meg is született a meccs első emberelőnye, de Szívós lövését Kósz védte, majd a vendégek ellentámadásának a végén Czigány lőtt kapufát. A játékvezetők újabb fórt ítéltek a Domino javára, amit a hazaiak már nem hagytak ki, mivel Székely passzát Hárai lőtte be a centerposztról. (2-0) Ezután a vendégek kaptak egy lehetőséget szépteni, azonban De Blasio fölé lőtte a fórt, majd a hazaiak kontráztak, de Kiss passzát Molnár kapufára tolta. Sajna a pécsi támadások továbbra is gyengék voltak, ugyanis Vári szerelte Ágnert, amiből Bárány úszott meg, de Kósz megint védett. Vári továbbra is nagyon élt a vízben, mivel megint ő szerelte a pécsi centert, ráadásul az ellentámadásnál üresen maradt és gólt lőtt. (3-0) A bajnokcsapat védekezése tobábbra is jó volt, így hárman együtt szerelték Patakit, igaz ez a túloldalon is megismétlődött, ugyanis Bárány is a három védője miatt lőtt csak kapufát. Az ellentámadás újfent Czigány kapufájával ért véget, amiből a Domino megint letámadott és Kiss passzát Molnár lőtte be. (4-0) Ráadásul egy újabb rossz pécsi támadás után megint Kiss és Molnár játszott össze, de Kósz most túljárt az eszükön. A negyed vége vendégtámadással fejeződött be, de előbb Szécsi, majd Babay is ziccert hagyott ki.

Másodszorra már a Domino hozta el a labdát, de Fodor lövését Kósz védte. A másik oldalon a vendégek fórt kaptak, amit Czigány fejezett be lövéssel, de Györke kitolta a labdát, így a pécsiek újra támadhattak, ami Ridzyk oldalhálóba lőtt lövésével ért véget. Ezután a Domino is fórt kapott, de mit sem értek vele, mert egy kontra miatt immáron a pécsiek voltak előnyben, ám a fórban Ágner rosszul passzolt, ezért újra támadhatott a Domino és Paján révén büntetőt harcolt ki, akit Kiss Kószba lőtt, de a kipattanót Paján bepasszolta a kapuba. (5-0) A középkezdés utáni pécsi támadásnál Babay lőtt pontatlanul, ráadásul a visszaúszásnál újabb hibát követett el azzal, hogy szabálytalankodott, de az ajándékba kapott fórt Hárai lőtte mellé felém célozva. :-) Az újabb pécsi támadásnál Kollárt látták szabálytalannak, a kontrából pedig Fodor iramodott meg és lőtt újabb gólt. (6-0) A vendégek még mindig szenvedtek, így most Surányi rontott, de hamar javított, mivel odaát szerelte Bárányt, de sajna a támadásbefejezés továbbra sem ment nekünk, mert ezután Ágner is fölé lőtt egy helyzetet. Szerencsére ekkor a Domino befejezései sem sikerültek, lévén előbb egy fórt hagytak ki, majd Benedek egy ötméterest is kapufára bombázott, bár ez sajnos nem tartott sokáig, mert egy Surányi elleni kontra után Szívós úszott meg és ő is feliratkozott a táblára, már persze ha a táblára kiírták volna a gólszerzőket. :-) (7-0) A pécsieknek továbbra sem sikerült semmi, előbb Kollár, majd Petőváry adott el egy labdát, igaz közben Szívóst is szerelték. A negyed végén a hazaiak minden támadásból gólt értek el, így Vári passzából Benedek (8-0), Molnár átadásából Bárány (9-0), majd egy újabb Molnár passzból Szívós volt eredményes. (10-0) Ezután a negyedből már csak 6 másodperc maradt, de mindenki megdöbbenésére Ambrus Tamás időt kért. A megbeszélés utáni támadás végén Babay lőtt Györke kapusba, amivel véget is ért a negyed.

A nagyszünetben megérkezett mellénk a Vasas-honlap szerkesztője, aki a szintén idén indított strandvízilabdás honlap társszerkesztése miatt keresett meg minket. Ugyan végigdumáltuk vele a második félidőt, de azért megpróbáltam odafigyelni a meccsre is, így láthattam azt is, hogy elhibázott lehetőségekkel kezdődött a 3.negyed, mivel előbb Fodor, majd Kovács és Ágner lőtt mellé, ráadásul egy Kiss bomba is kapufán csattant, de végül Benedek csak megtörte a gólcsendet. (11-0) Sőt, miután a pécsiek újabb támadási lehetőséget szalasztottak el és a hazaiak kaptak egy fórt, amit Hárai kihasznált, gyorsan tovább nőtt az előny. (12-0) Szép gesztusként a pécsiek is kaptak egy fórt, de sajna Bóbis a negyedik pécsi létszámfölényes helyzetet is kihagyta. Ezután Vári, majd Kollár is mellé lőtt egy-egy ordító ziccert, de míg hazai oldalon ebből nem lett gond, a kihagyott pécsi helyzet után Györke pontos előredobott passzából Szívós újabb gólt lőtt. (13-0) Ráadásul az előny tovább nőtt, miután Babay lövését is védte Györke, mely után Kiss úszta végig a medencét, újabb gólt lőve a gyors úszása gyümölcseként. (14-0) Ekkor Imrek megjegyezte mellettem, hogy nem írunk beszámolót, ha a Domino lenullázza a Pécset, erre Petőváry végre megtörte a pécsi gólcsendet, átlőve a hazaiak védőfalát. (14-1) Sajnos túl korán örültünk, mert Szívós előbb centerből (15-1), majd Molnár passzából még tovább növelte a bajnokcsapat góljainak számát. (16-1) A negyedet a pécsiek kettős előnnyel fejezhették be, mivel Vári után Molnár is ki lett állítva és ezt a Petőváry átadásából Bóbis használta ki. (16-2) Amúgy ebben a negyedben volt az a bizonyos afférom, amit megemlítettem a beszámoló elején, miszerint egyes személyeknek nagyon nem tetszik, hogy én már csak vendégszurkolóként a látogatok Kőérbe, ugyanis az egyik biztonsági őr már nem először jött oda hozzám, hogy én innen ki vagyok tiltva a neten vállalt megjegyzéseim miatt, de én természetesen most sem hagytam el az uszodát, mivel nem adtam rá okot!

Az utolsó negyedre a pécsiek kapujában Kószt Gárdonyi váltotta, de sajna nem sokáig maradt sértetlen a hálója, mivel a hazaiak szinte azonnal büntetőt harcoltak ki és Szívós a hazaiak harmadik büntetőjét immáron nem volt szíves kihagyni. (17-2) A következő támadásnál Czigány blokkba lőtt, majd Gárdonyi védett és a kidobott passzával Czigány egyedül úszta végig a medencét és fejezte be egy szép lövéssel az akcióját. (17-3) Sajnos a Domino azonnal válaszolt, mivel egy szintén szép támadást vezetve, Kiss átadását Paján lőtte be. (18-3) Az azonnali válasz erre már elmaradt, mivel Ágner rosszul passzolt Surányinak, de a túloldalon kijavította a hibáját, mert ő szerelte Pajánt. Ezután Kovács apró sérülést okozott Patakinak, aki később Györke kapuja mellé ejtett. Az újabb hazai támadásnál Gárdonyi csent el egy átadást, amiből egy szép támadást indítottak a vendégek, melynek a végén Petőváry passzából Bóbis lőtt a szélről a rövidre. Györke rendesen bevédte ezt a gólt. (18-4) Egész jól játszott ekkor a Pécs, mivel Gárdonyi Szívós csavarját védte ki, a gyorsan előre passzolt labdát pedig Vári ölelésében Petőváry lőtte be. (18-5) Ezután úgy tűnt, Vári csakazértis válaszolni akart, ami abból látszódott, hogy miután kétszer egymás után Gárdonyiba lőtte a labdát, a harmadik kipattanót már nem hibázta el. (19-5) Ezután Petőváry egy merész távoli ejtéssel próbálkozott, de nem jött be neki, ami után az ellentámadásból Székely növelte a hazaiak előnyét. (20-5) A pécsieknél továbbra is Petőváry volt a leginkább vállalkozókedvű, de az újabb kapuralövését Györke kivédte. Odaát Gárdonyi is kiütötte Szívós lövését, ami után a pécsiek fórt kaptak, így Ambrus Tamás kikérte a második idejét is, de ezt sem sikerült kihasználni, mivel Ágner lövését Györke fogta meg. Az ellentámadásból Székely ejtett kapufára, ami után újra Petőváry volt eredményes. (20-6) A meccs végén a Domino újabb előnyt kapott, amit Bárány használt ki, beállítva a 21-6-os végeredményt, lévén a meccs utolsó percében már semmi érdemleges nem történt.