Nemzetközi kupák

Számláló
Indulás: 2004-07-15

Beszámolóim a Pécs meccseiről
Beszámolóim a Pécs meccseiről : Beszámolóm a 2006-os pécsi MK-csoport első napjáról

Beszámolóm a 2006-os pécsi MK-csoport első napjáról

2006.10.02. 09:46

2006. szeptember 23.

A 2006/2007-es vízilabdaidény idén is a Magyar Kupa küzdelmeivel kezdődött, bár sajna erre az évre meglehetősen elvesztette a rangját, mivel a 12 OBI-es csapat mellett mindössze 4 alsóbb osztályú csapat indult, így a csapatok azonnal a negyeddöntőbe jutásért játszhattak, mivel ezt a 16 csapatot négy csoportba sorsolták, ahol egyfordulós körmérkőzést játszottak a csapatok és a csoportok első két helyezettjei jutottak be a negyeddöntőbe. Imrek és Én ezen nyáron csináltunk egy szurkolói oldalt, ami a pécsi vízilabdával foglalkozik, így egyértelmű volt, hogy az MK első napján, azaz a szombaton a négy helyszín közüll mi a pécsi meccseket nézzük majd meg.

Reggel 6 óra után nem sokkal indultunk el Csepelről Pécs felé és mivel nem történt semmi különleges az utakon, így délelőtt 9 órára már lent is voltunk a pécsi Abay Nemes Oszkár sportuszodánál. Az 500 Ft-os karszalag (mint belépő) a szombati 4 meccsre igen baráti volt, ebből is látszik, hogy ez nem egy pesti rendezvény volt... :) Mivel jóban vagyunk Homola Istvánnal, a pécsi szakosztályvezetővel, így elsőként mehettünk be a lelátóra. Ekkor az uszoda vízében már ott edzett a tavalyi ezüstérmes Vasas és az OBI/B-s Békéscsaba együttese. A Vasas egy nagyobb vérfrissítésen ment át a nyáron, lévén 4 játékosuk is az immáron Soma vezette Fradiba igazolt, de helyettük megszerezték a szegedi csapatból Hosnyánszky Norbertet, a széteső újpesti csapatból Kovács Róbertet, a KSI-ből a fiatal Kincses Attilát, no és a rivális Domino egyik legtehetségesebb játékosát, Tóth Mártont, akit nekem meglehetősen fura volt Domino sapka után Vasas sapkában látnom. A békéscsabai csapat azzal tűnt ki nekünk, hogy meglehetősen kevesen voltak a vízben és mint az a bemutatásnál kiderült, valóban csak kilencen érkeztek meg a pécsi meccsekre. Nos, ennek megfelelően is alakult a meccs képe, mivel a Vasas játékosai sorra lőtték a góljaikat, amelyekre a csabai játékosok csak elvétve tudtak válaszolni. A Vasas csapatában a kapusokon kívül mindegyik játékos gólt lőtt, de közülük is leginkább az új szerzemények voltak igazán eredményesek, mivel Tóth Marci 7, Hosnyánszky Norbi 5, míg Kovács Robi 4 gólt lőtt, nagyban hozzájárulva a 34-4-es végeredményhez.

Rövid szünet után következett a Pécs-Szentes meccs, ami az előzetes várakozások szerint a csoport 2.helyét döntötte el. A pécsi csapat is igen nagy vérfrissítésen ment át a nyáron, ugyanis 7 játékosuk hagyta el a csapatot, de jött helyettük a szolnoki csapatból 4 játékos, illetve Czigány Károly az Egerből és legnagyobb meglepetésemre Szécsi Dávid a Domino utánpótláscsapatából. (Sajnos a régi nagy "szerelmem", a Domino enyhén leépíti a jövő csapatát, de ez most nem tartozik ide...) A szentesi csapat ellenben közel sem alakult ennyire át, viszont leigazolták a szerb Acsimov Alexandert, akihez sok reményt fűztek. Sajnos már az első meccsen sem működött éppen tökéletesen az időmérőóra az ellenőr jóvoltából, így nem volt meglepő, hogy ennek a meccsnek mindjárt a legelső támadásában is megszólalt véletlenül a dudaszó, de ennek ellenére Czigány előnyből lőtt góljával vezetést szerzett a Pécs. (1-0) Ezután kapufák sokasága következett, előbb Rydzik, majd Döbrössy, végül Acsimov lőtt hatalmas kapufát. A visszaúszáskor kiállítottak egy szentesi játékost, de az előnyt Rydzik Horváth kapusba lőtte. A megszerzett labdával nem tudtak élni a szentesiek, mert letelt a támadási idejük, ráadásul újabb fórt kapott a Pécs, amit Bóbis már nem hagyott ki. (2-0) Ezután a szentesiek támadása megint nem lett eredményes, mivel Németh lövését Gárdonyi kivédte, majd a kidobott labdával Surányi megúszott és gyönyörű akciógólt lőtt. (3-0) A szentesiek továbbra sem játszottak jól, ugyanis Szabó lövését is védte Gárdonyi, de a másik oldalon sem lett gól, pedig a pécsiek az újabb fórt kaptak, de Petőváry mellé lőtt. Ezután Acsimov vétette újra észre magát egy Gárdonyiba lőtt labdával, majd Lukács ellen ítéltek előbb kontrát, majd fórt és ebből az előnyből Papp góljával szépíteni tudott a negyed végén a Szentes. (3-1)

A 2.negyed újabb elhibázott lehetőségekkel kezdődött, mivel előbb Torday, majd Bóbis lőtt kapusba, ráadásul egy szentesi előny is kimaradt, amikor Vígh eladta a labdát. Naná, hogy a szentesi előny után érkezett a pécsi előny is, viszont a pécsi oldalon nem maradt kihasználatlanul, mivel Rydzik és Ágner jobboldalon teljesen megbolondította a szentesi védelmet és végül Ágner fejezte be góllal a fórt. (4-1) Egészen megélénkült a meccs, a szentesiek újabb fórt harcoltak ki, Acsimov lövését Petőváry még blokkolni tudta, de a kipattanót Németh belőtte. (4-2) A folytatásban a pécsiek hamar eladták a labdát, amelyből a szentesiek újabb fórt erőszakoltak ki, sőt egy szép összjáték után Gábor találatával szépítettek is. (4-3) Itt pár percig megrekedt a szép játék, rendre jöttek a rossz támadások, mígnem Babay akcióból lőtt csavargólja újra fellendítette a meccset. (5-3) Ekkorra a pécsiek már egyre jobban odafigyeltek a védekezésükre, így egy újabb elrontott szentesi támadás után Rydzik fórgóllal növelhette a pécsi előnyt. (6-3) A szentesiek továbbra sem jutottak el egy épkézláb lövésig, így megint a pécsiek támadhattak, aminek a végén Czigány bődületes kapufát lőtt, majd egyből javította is a hibáját, amikor a szentesiek előnyénél blokkolta Acsimov lövését. Már csak egy támadásnyi idő maradt, amibe előbb egy Ágner, majd egy Czigány kapufa is belefért.

A 3.negyed újfent elhibázott lehetőségekkel kezdődött, amit Kollár akciógólja szakított meg. (7-3) Ezután Acsimov lőtt újabb kapufát, majd Rydzik célzott éles szögből mellé. A szentesiek újabb fórt kaptak, de ezt az előnyt is blokkba lőtték. A védekezés most a szentesi oldalon is jó volt, ugyanis a pécsiek lövése is a blokkban halt el és ezzel már élni is tudtak, ugyanis az ellentámadásuk végén ötmétereset harcoltak ki, amit Papp értékesített. (7-4) Sajnos eme gól után kissé leült a meccs, sokat hibáztak a csapatok és így sorra kimaradtak a lehetőségek: Petőváry csavarása kapufán csattant, Surányi mellé lőtt, majd Acsimov kétszer is Gárdonyiba lőtt és a fiatal Szécsi Dávid is mellé suhintott. Már csak 33 mp maradt a harmadik negyedből, amikor a pécsiek időt kértek és Ágnerék be is váltották Ambrusch Tamás mondatait, mivel Rydzik akciógóljával megtörték végre a gólcsendet (8-4)

Az utolsó negyed meglehetősen egyoldalúra és durvára sikeredett, de erről picit később, mert a durvaság csak akkor kezdődött, mikor a pécsiek végképp eldöntötték a meccset. A negyed Döbrössy kipontozódásával kezdődött, de a pécsieknek nem sikerült kihasználniuk a fórt, viszont a következő támadásuknák kis szerencsével szereztek egy újabb gólt, ugyanis Ágner lövését Horváth kapus bevédte. (9-4) A gól után mindkét oldalon egy-egy támadás kapusvédéssel fejeződött be, majd Petőváry igen pontos passzát Czigány tette háló mögé. (10-4) Sajnos néhány szentesi játékos innentől kezdve már nem csak a játékra koncentrált és miután Acsimov újabb kapufát lőtt, az ellentámadásnál Józsa víz felett ütött és a nézők legnagyobb megdöbbenésére a bírók ezt brutalitásnak ítélték, ami az új szabályok szerint halmozott büntetéssel jár, tehát Józsa ellen büntetőt ítéltek, ráadásul 4 percre (!) cserével végleg kiállították, ami azt jelentette, hogy 4 percig folyamatosan emberhátrányba került a Szentes. Mivel ekkor már kevesebb mint 4 perc volt a meccsen, így gyakorlatilag eldőlt a meccs. Az ötméterest Ágner értékesítette. (11-4) Ezután a szentesiek már hiába támadtak, nem jött össze nekik semmi, a pécsiek meg vagy gólt lőttek, vagy óriási ziccereket hagytak ki. Kétszer is volt olyan helyzetük, amikor az első lövés után a kipattanót is rálőhették, de az is kimaradt. Bár keseregni nem volt okuk, mert a 2-2 kihagyott ziccer között Surányi azért lőtt egy gólt. (12-4) Ekkor már Víghnél is elszakadt a cérna, brutalitásárt ellene is ötméterest ítéltek és ő is kapott egy 4 perces kiállítást, de emellett Babayt is kiküldték végleg cserével, mivel beszólt Víghnek a történtek után. Kisebb kényszerszünet után az újabb büntetőt végül Petőváry csavarta be. (13-4) Ezután a szentesiek hamar elvesztették a labdát és így Rydzik akciógóljával zárult a mérkőzés. (14-4)

Ezzel a meccsel véget is ért a délelőtti program, így Imrek és Én úgy döntöttünk, hogy a délutáni két meccs előtt bemegyünk a pécsi belvárosba ebédelni abba a pizzériába, amit ismerősünk, Mezey Ákos, a Rádió Aktív Pécs sportkommentátora ajánlott nekünk. Nem is csalódtunk az ajánlatban és isteni görög pizzát ettünk, majd a belvárosban neteztünk is egyet, még mielőtt a Pécsi Árkádban megvettük volna a hazaútra a vacsoránkat. Az Árkádból újra az uszodába mentünk, ahol megint tök üres lelátó fogadott minket, azzal a különbséggel, hogy míg a délelőtti Vasas-Békéscsaba meccs kezdetére azért összegyűlt kb 100 néző, addíg a Szentes-Békéscsaba 28-8-as a végeredményét kialakító utolsó gólt is mindössze 20 néző látta. A Pécs-Vasas meccs előtti szünetben azért természetesen megtelt a nézőtér, de mi eközben az uszoda aulájában élő riportot adtunk Rádió Aktív Pécs sportkommentátorának, aki az általunk szerkesztett pécsi vízilabdás szurkolói honlapról érdeklődött.

A riport után végre a nap meccsére koncentrálhattunk, mivel az egyértelmű volt, hogy a Pécs-Vasas meccs dönt majd a csoportelsőségről, de arra senki sem gondolt, hogy a tavalyi ezüstérmes Vasast így megszoríthatja majd a pécsi csapat. A Vasas szép labdaszerzéseket produkált a meccs elején, de az ellentámadásokból előbb Varga Dénes, majd Varga Dániel is mellé lőtt, sőt, Steinmetz Ádámot is szerelte Kósz Zoltán. Ezekután nem volt meglepő, hogy az első épkézláb pécsi gólhelyzetet Rydzik nem hagyta ki. (1-0) A szurkolók azonnal lázba is jöttek, volt aki azt kiabálta be, hogy "Fogjátok meg őket, hullám(völgy)ben vannak", de Steinmetz Barna gyors előnygólja hamar visszarántotta őket a valóságba. (1-1) Ezután a pécsiek is előnybe kerültek és ugyan letelt az előny, de Szécsi Dávidnak így is sikerült gólt lőnie. (2-1) Természetesen a Vasas is előnyt kapott, sőt gólt is lőtt, de Kincses két méteren belül kapta a labdát, így a bírók nem adták meg a gólt. Az előnyök sora folytatódott és a pécsi fór újabb gólt eredményezett, most Czigány révén. (3-1) A negyed Ágner és Tóth Marci kapufáival ért véget.

A 2.negyedben a Vasas hozta el a labdát és újabb előnyt kaptak, de a fórkihasználásuk semmit sem javult mivel ebben a létszámfölényben kétszer is a kapufát találták telibe. Ezekután nem meglepő módon a pécsiek is fórt kaptak, de ők éltek vele, mivel Ágner fejezte be góllal a fórt. (4-1) Mivel az előny a következő támadásnál elmaradt, így Varga Dénes bombagóllal szépített. (4-2) Eme remekbeszabott gól után több lehetősége is akadt a Vasasnak még közelebb kerülni a pécsi csapathoz, de előbb egy pécsi kontra után kapkodták el a lehetőségüket, majd Kovács Róbert szerelte Surányit centerben, de az ellentámadásnál kiharcolt újabb előnyüket is kihagyták, mivel Kósz Zoli továbbra is jól védte a pécsi kaput. Bár hozzá kell tennem, hogy a másik oldalon Nagy Viktor is gyakran a helyén volt, így például Petőváry befordulásánál is ő szerelt. Egy újabb pécsi kontra után Kovács úszott meg és fejezte be egyedül az ellentámadást. (4-3) A következő támadásnál Ágner lövése elakadt a Vasas kapuja előtt, de javította a hibáját, mert az ellentámadásnál blokkolt, így odalett a Vasas támadóideje. Továbbra is Ágner vállalkozott, de a kapuba tartó lövését Nagy kiütötte. A támadóidő újraindult, de nem maradhatott sokáig, mert centerben Pataki ellen kontrát fújtak. Az ajándékba kapott lehetőséggel nem tudott élni a Vasas, mert Lukács Gergely blokkolta Kovács lövését. Ebben a negyedben a kontrák voltak kicsit eltúlzottak, mivel a pécsiektől víz alá vitt labda miatt vették el a labdát, de a Vasas ezt a lehetőséget sem használta ki. Alig egy perc volt már csak a negyedből, amikor Ambrusch Tamás időt kért, de most nem lett belőle gól, mint délelőtt a Szentes ellen, pedig a támadás közben még fórt is kaptak, de ez csak arra volt jó, hogy leperegjenek a negyed utolsó másodpercei.

A 3.negyed kontrákkal kezdődött, de a birók hamar rájöttek, hogy így nem lehet játszani, ezért a kontráról áttértek az előnyre, amit a Vasas kapott, de az előnykihasználás ezen a meccsen nagyon nem ment nekik. Ezt ellensúlyozván, Kovács szerelése után a követlező Vasas támadásnál Steinmetz Ádám egyenlített centerben akciógóllal. (4-4) Erre a pécsiek egy igen gyönyörű előnygóllal válaszoltak, ugyanis rettentő szépen járatták körbe a labdát, majd Petőváry passzát Babay lőtte be nagy kapujába. (5-4) Talán nem meglepő, hogy a Vasas újabb fórt hagyott ki, amire nem jött válasz a másik oldalon, mivel a pécsiek addíg járatták a labdát, míg lejárt a támadóidejük. Kósz továbbra is sok borsot tört volt csapata orra alá, mivel újabb ziccert védett, majd az ellenkező oldalon Czigány lőtt mellé. Amúgy Czigány ekkor nagyon felpaprikázott hangulatban játszott, olyannyira, hogy egy Mátyás elleni kontra után a megúszásából óriási bombagólt lőtt. (6-4) Mutogatott is rendesen a gólja után és ki tudja, hogy emiatt-e vagy sem, de hirtelen nagyon megemberelte magát a Vasas, ugyanis a negyed végéig már csak a Vasas lőtt gólt. Előbb Varga Dénes ejtésgóllal szépített (6-5), majd Hosnyánszky újabb akciógóllal egyenlített (6-6) és ráadásként Kovács végre fórból is eredményes volt. (6-7) Természetesen a pécsi csapatnak is voltak helyzetei, de ennek a negyednek a végén egyértelműen jobb volt a Vasas kapusa, Nagy Viktor a pécsi kapushoz, Kósz Zoltánhoz képest, lévén Nagy Viktor ekkor minden pécsi ziccert kivédett.

Az utolsó negyedben újra a Vasas hozta el a labdát és ott folytatták, ahol az előző negyedben abbahagyták, annyi különbséggel, hogy Kovács most akciógólt lőtt. (6-8) A pécsiek közül Petőváry azonnal úgy gondolta, hogy gyorsan tenni kell valamit és szabaddobásból lenyűgözően csavarta kapuba a labdát. (7-8) Ezután Steinmetz Barna lövését védte Kósz, majd a kipattanónál Steinmetz Ádám harcolt ki egy fórt, de bizony ezt is kihagyta a Vasas. A Vasas előny után valószínű volt, hogy a pécsiek is fórt kapnak, amit meg is kaptak, így Ambrusch Tamás időt kért, de a fórnál Ágner kezéből kiperdült a labda, a gyors ellentámadásnál pedig Hosnyánszky bődületes nagy kapufát lőtt, ami a saját kezébe pattant vissza, így újraindulthatott a Vasas a támadása és Kovács révén eredményes is lett. (7-9) A hazaiak újabb lehetőséget kaptak egy fórban megtestesülve, de Kollár blokkba lőtt, azonban a Vasas sem élt a lehetőséggel, mivel a túloldalon Steinmetz Barna lövése is a pécsi blokkban halt el. A bírók újabb fórt adtak a pécsieknek és ezt Czigány már nem hibázta el. (8-9) Az ezt követő vendégtámadásnál Varga Dániel óriási hibát követett el, amikor fejbetalálta az öccsét, Varga Dénest, mivel a megkaparintott labdával a pécsiek megiramodtak és Czigány immáron a negyedik gólját lőve kiegyenlített. (9-9) Ekkor mindenki arra gondolhatott, hogy az Egerből nyáron leigazolt játékos lesz a meccs embere, de sajnos nem így lett, mert miután a pécsiek kihagytak egy fórt, a vendégek is kaptak előnyt és ekkor Czigány nem bírta tovább a feszültséget és víz felett megütötte az egyik vendégjátékost, amiért Czigányt végleg cserével kiállították, Kovács pedig az ötödik gólját lőve kihasználta a kettős fórt. (9-10) A bírók a történtek után a hazaiaknak is adtak egy fórt, de az előnyt Rydzik blokkba lőtte, ami után a Vasas már csak az eredmény tartására koncentrált, bár egy fórt még kiharcoltak, de az előnyt Kovács Kószba lőtte és ezzel le is peregtek a meccs utolsó másodpercei.

Ezzel a rendkívül izgalmas meccsel, amit a Vasas nagy küzdelemben nyert meg, sajnos végetért a pécsi MK-csoport szombati napja, ami után nekünk sajnos haza kellett jönnünk Budapestre, pedig bizony szívesen maradtunk volna a vasárnapi két meccsre is.