Nemzetközi kupák

Számláló
Indulás: 2004-07-15

Strandvízilabdás beszámolók
Strandvízilabdás beszámolók : VI. MFB strandvízilabda bajnokság, 1.selejtezőforduló, Pécs

VI. MFB strandvízilabda bajnokság, 1.selejtezőforduló, Pécs

(Imrek segítségével)  2005.07.13. 13:47

2005.07.09.

2005.07.09-én, a pécsi strandon rendezték meg a VI. MFB Strandvízilabda Bajnokság első selejtezőfordulóját.

Ezen a helyszínen 4 csapat vett részt, így körmérkőzéses alapon dőlt el a továbbjutás kérdése.

Résztvevő csapatok:

Mocskos Csalók: Kiszelly Gábor (kapus), Marnitz Miklós, Mucskai Péter, Németh András, Székely Balázs, Székely Zoltán, Tibai Péter
(a bírók a jelenleg sztrájkoló egykori OB I-s, ill. OB I/B-s bírók)

Drink Team: Csányi László (kapus, Würzburg 05), Csányi György, Csörgő Péter (Montpellier), Molnár Péter (Szeged-Beton VE), Szabó Nándor (Szentesi VK), Zsarkó István (Ceglédi VSE)

Pécs: Kajdy Gábor (kapus), Szlaterics Péter, Lukács Dénes, Lukács Gergely, Horváth Dániel, Hermann Krisztián, dr. Csaba Zsolt, Somogyi Dániel
(valamennyien a Pécsi VSK csapatának játékosai)

Neptun: Szenes Gergő (kapus, Vasas), Földes Oszkár, Szilágyi Kristóf, Ludányi Kadosa, Ábel Zoltán, Dobricza István
(a külön nem feltüntetett játékosok a Neptun VSC csapatában játszanak)

Eredmények:

Mocskos Csalók - Drink Team 0:2 (4-6, 5-6)
Gólszerzők: Marnitz M. 4, Székely B. 3, Tibai, Mucskai 1-1, ill. Zsarkó 4, Molnár P. 3, Csányi Gy. 2, Csányi L., Csörgő, Szabó N. 1-1

Pécs - Neptun 2:1 (6-1, 4-6, 6-1)
Gólszerzők: Szlaterics 6, Lukács G. 5, Lukács D. 2, Csaba 2, Hermann 1 ill. Ludányi 4, Dobricza 2, Földes O. 1, Szilágyi 1

Pécs - Mocskos Csalók 2:1 (6-2, 5-6, 6-5)
Gólszerzők: Szlaterics 9, Lukács G. 5, Lukács D. 2, Csaba 1, ill. Marnitz M. 4, Mucskai 3, Székely B. 3, Székely Z. 3, Németh A. 1

Drink Team - Neptun 2:0 (6-4, 6-1)
Gólszerzők: Molnár P. 4, Csörgő 3, Szabó N. 3, Csányi Gy. 1, Zsarkó 1, ill. Dobricza 4, Ludányi 1

Mocskos Csalók - Neptun 0:2 (4-6, 1-6)
Gólszerzők: Kiszelly 1, Székely B. 1, Tibai 1, Marnitz 1, Németh A. 1, ill. Ludányi 7, Dobricza 2, Szilágyi 2, Földes O. 1

Pécs - Drink Team 1:2 (5-6, 6-5, 5-6)
Gólszerzők: Szlaterics 7, Lukács G. 4, Csaba 3, Lukács D. 1, Horváth 1, ill. Szabó N. 6, Csörgő 5, Csányi Gy. 4, Molnár P. 2

A torna végeredménye:
1. Drink Team         3 3 -  6:1   41-30   6pont
2. Pécs                   3 2 1  5:4   49-38   4pont
3. Neptun               3 1 2  3:4   25-33   2pont
4. Mocskos Csalók   3 - 3  1:6   27-41   0pont

A torna gólkirálya: Szlaterics Péter (Pécs) 22 góllal.

Továbbjutott: Drink Team (kecskeméti elődöntőbe), Pécs (egri elődöntőbe)

És akkor íme Imrek beszámolója:

A VI. Strandvízilabda bajnokság első fordulóját 2005. július 9-én a pécsi Hullámfürdőben rendezték, ott ahol egy évvel ezelőtt a döntőt játszották. Az időjárás nem fogadta kegyeibe a résztvevőket, borult, szeles idő volt, aminek következtében a víz is elég hideg volt. A strandvízilabda-bajnokság állandó DJ-je DJ Smash sem volt jelen, így a hangulat is elég gyengén nézhetett ki egy kívülálló szemével. De valószínűleg a rossz időjárásnak köszönhetően egyetlen strandoló sem volt jelen, csak a csapatok hozzátartozói, valamint Porka a hugával, s Gyulás Attila az NS tudósítója. Aki Budapestről jött volna könnyen odatalált volna az uszodába, hiszen a vonatról leszállva egy kisebb boly indult el túlzottan egy irányba (Neptun játékosai, Gulyás Attila kedvesével, illetve eme sorok írója).
Az első selejtezőfordulóban 4 csapat vett részt: a sztrájkolókból felálló Bírók csapata, akik hosszasan tanakodtak a nevük megválasztásán, szóbakerült a Kívülállók, a Szövetség Csapata, s a Nélkülünk senkik vagytok is, de végül a Mocskos Csalók név nyert, így e néven játszottak a bírók. Továbbá indult a főként OBI-esekből, a Vasas cserekapusával Szenes Gergővel kiegészülő Neptun, a würzburgi Csányi László vezette egykori s mostani szentesi játékosokból felálló Drink Team, valamint az OBI/B legutóbbi bajnoka a házigazda Pécs csapata.
Nem sokkal 10 óra után kezdődött el a program, a Mocskos Csalók játszottak a Drink Team ellen. A sípmestereknél a kapuban a nemzetközi kerettag Kiszelly Gábor állt, szó szerint, hiszen leért a lába a medence aljáig, így ugyan mindig megpróbálták átejteni, de ez legtöbbször sikertelen volt. A találkozót miután minden bíró a vízben volt (s nem azért, mert valaki belökte volna őket...), a szervező Ambrus Tamás vezette. Az első gólt a Drink lőtte Zsarkó István góljával vezettek 1-0-ra, s az előnyt egyszer se adták ki a kezükből a szettben, s nyertek Szabó Nándor találatával 6-4-re. A második szettben a bírók szerezték meg a vezetést, s ugyan 4-3-ig jól tartották magukat, azonban a végén fordított a Drink, s nyert 6-5-re. A mérkőzést jól jellemezte a baráti hangulat, hiszen a bírók minden faultot, s nem faultot is bekiabálással jeleztek, még Ambrus Tamás is kapott a zrikákból.
A második mérkőzést a házigazda Pécs és a Neptun játszotta. A mérkőzést Marnitz Miklós játékvezető dirigálta, aki még a bemelegítésnél jókedvűen elbeszélgetett Székely sporttárssal, s nem figyelt a vízben zajló eseményekre. Pedig talán kellett volna, hiszen az egyik kapufáról visszapattanó lövés fejbe találta, aminek következtében megszédült a parton, s háttal a vízbe esett. Persze azonnal jöttek a zrikák: "téged még be se kellett lökni a partról, nem úgy mint Marjayt", valamint: "Pedig nincs is itt az egri elnök apja". Az első szettben még úgy tűnt, hogy sima pécsi siker születik, hiszen 6 találatra mindössze egy válasz érkezett. A parton is mindenki biztos volt a sikerben így pl. a szakmaibeliek (Homola István, pécsi szakosztályvezetője, s De Blasio papa, a pécsiek tulajdonosa) sem arról beszéltek hogy ki, hogy lőjjön, hanem hogy milyen függönyt tegyenek be a régi helyére, miután lakásfelújítás van otthon. :).
Talán a játékosok is elhitték, hogy nincs gond, s mire észbekaptak már 0-4 állt volna a táblán, ha lett volna tábla. :). A végén feljöttek ugyan a hazaiak, de a Neptun nyert 6-4-re. Így jöhetett a sokak által a parton csak egyszerűen tie-breaknak nevezett 3. szett, amit ugyanúgy 6 gólig játszottak, tehát semmiben nem különbözött a másik 2 szett-től. Ezt a Pécs nyerte 6-1-re.
Majd jött a 3. mérkőzés a Pécs-Mocskos Csalók csata, aminek pikantériája, hogy a pécsiek edzője Ambrus Tamás vezette eme meccset. Nos ő nem akart kedvezni csapatának, így a bíróknak 7 emberelőnyt is adott, míg az övéinek egyet se. De a csapatok is beújítottak a csatakiáltásokkal, ekkor hangzott el először a Mocskos Csalók csatakiáltás, amire jött a partról a válasz Ambrus Tamástól: "Mintha csak a Vasas-tábort hallanám." A pécsiek is üzentek a bírónak: "Fújd meg a sípot, fújd meg jól". Az első szettet a pécsiek nyerték 6-2-re, majd a második szettben a partról megtámogatott Mocskos Csalók győztek 6-5-re. Jöhetett a harmadik szett, ami felettébb szorosra sikeredett, hiszen hiába vezetett a Pécs 3-0-ra, a Bírók kiegyenlítettek 5-5-re, s ha az utolsó pillanatban Kajdy Gabi a pécsiek kapusa nem hárít bravúrral, ki is eshettek volna. A fordulásból azonban Szlaterics gólt lőtt, így önmaga meccsen szerzett 9. góljával nyertek 6-5-re.
A negyedik mérkőzés gyorsra sikeredett, pedig a Drink 4-4-ig az első szettben együtt állt a Neptunnal, de utána lőttek gyorsan 2-t, s nyertek 6-4-re, aztán a 2. szettben beindult a henger, s 6-1-re győzött a Drink. Ezzel már ekkor eldőlt, hogy az elődöntőbe a Pécs, s a Drink csapata jutott.
Az ötödik mérkőzés a 3. helyért zajló csata volt, a Mocskos Csalók s a Neptun között. A bírók hamar elfáradtak, így bár Kiszelly kapus is gólt lőtt, 6-4-re a Neptun nyerte az 1. szettet. A 2. szettben a bírók megszerezték a vezetést, de ezzel számukra véget is ért a gólgyártás, Ludányi vezetésével a Neptun fokozatosan elhúzott, s nyert 6-1-re. Azonban a legjobban az 5. gólnak örültek a Neptunosok, ekkor Szilágyi sokadik próbálkozás után végre sikeresen átejtette Kiszelly kapust, ami az egész torna során addig se és utána se sikerült senkinek.
A döntő mérkőzés, azt hivatott eldönteni, ki megy Egerbe, s ki Kecskemétre. A találkozó véres komolyságát jelzi, hogy itt már 1-1-nél is összeszólalkoztak a játékosok egymással, főleg a két kapus Csányi László, s Kajdy Gábor osztotta ki a védőket, néha túl vehemensen. Az első szettet a Drink nyerte 6-5-re, pedig végig a Pécs vezetett 1 góllal. A második szettben is jól tartotta magát a Drink, 5-4-nél kezükben volt a meccs megnyerése, de Lukácsék fordítottak 6-5-re, így jöhetett a mindent eldöntő utolsó szett.
Közben Székely Zoltán a másik oldalról zrikálta a játékvezetőt: "Miki, szia, akkor mi most megyünk. Mert sietnünk kell, s talán elviszünk a buszig" :). De mivel együtt voltak ez csak zrikálásig ment, erre Marnitz játékvezető egységesen válaszolt nemzetközi jellel, amire a parton hangos nevetés tört ki. Majd a 3. szettben felhívták a bírót, ami szintén érdekes látvány volt, főleg a telefonpartnernek, hiszen szabálytalanság esetén sípolt a bíró. A 3. szett is szoros csatát hozott, azonban míg a Drinkből mindenki gólt szerzett, addig a Pécs csak Szlaterics s Lukács Gergő góljaival tartotta magát, de így is feljöttek 5-5-re. Majd túlzottan meg akarták nyerni a meccset, így mikor Lukács Gergő szerelt, hátraadta Kajdy kapusnak a lasztit, vagyis hátra akarta adni, de Kajdy kijött a labdára, így az a feje fölött elrepült, s szépen lassan beesett a hálóba. Ezzel a szerencsétlen góllal nyert a Drink, de mindkét csapattal találkozunk még, a Pécs csapatával az egri, a Drink csapatával a kecskeméti elődöntőben.
A következő helyszín Lepence lesz, ami Visegrád mellett található, s ott lesz a Léhűtők, a Komplex, az Izzó valamint a Vízilovak csapata, hogy eldöntsék ki jut be a 8 közé.