Nemzetközi kupák

Számláló
Indulás: 2004-07-15

Strandvízilabdás beszámolók
Strandvízilabdás beszámolók : V. Lipton Turbo strandvízilabda bajnokság, 4.selejtezőforduló, Pécs

V. Lipton Turbo strandvízilabda bajnokság, 4.selejtezőforduló, Pécs

2004.09.08. 22:26

2004.07.31.

2004.07.31-én, a pécsi strandon rendezték meg az V. Lipton Turbo Strandvízilabda Bajnokság utolsó selejtezőfordulóját.

Ezen a helyszíne újfent csak 4 csapat vett részt, így megint körmérkőzéses alapon dőlt el a továbbjutás kérdése.

Íme a résztvevő csapatok névsora:

Pécs: Kajdy Gábor (kapus), Domenico De Blasio, Dino Cassone, Dankó Zoltán, Lukács Gergő, Lukács Dénes, Märcz Tamás, Konrád János
KSI Old Man's: Bíró Ákos (kapus), Paján Viktor, Bánhidy András, Mátyás Zoltán, Czirok Keve
KSI: Györke Zsolt (kapus), Major Zoltán, Horváth Dániel, Kriszt Rókus, Cserdi Péter
Maláta Patika: Bors Dávid (kapus), Csete Gábor, Gulyás Attila, Kusztos Tamás, Petőváry Zsolt

És akkor a mérkőzések:

KSI - Maláta Patika 2-1 (6-5,2-6,6-2)
KSI - Pécs 0-2 (3-6,3-6)
Maláta Patika - KSI Old Man's 0-2 (1-6,3-6)

4, Maláta Patika 0 pont

Tehát az 1.helyezett a Pécs (Kajdy Gábor [kapus], Domenico De Blasio, Dino Cassone, Dankó Zoltán, Lukács Gergő, Lukács Dénes, Märcz Tamás, Konrád János) csapata lett, így ők jutottak be a másnapi, szintén pécsett rendezendő négyesdöntőbe.

A helyszínen különdíjakat is kiosztottak:
Gólkirály: Paján Viktor (KSI Old Man's) 17 góllal
Legjobb kapus: Kajdy Gábor (Pécs)

Annak ellenére, hogy ezen a hétvégén a válogatott az Unicum Kupán játszott a Hajósban, pár ismerősömmel ezen a hétvégén inkább a strandvízilabdát választottuk. A pécsi helyszínre is sikerült nagyon korán leérnünk, mivel már a reggel 9 órási nyitáskor ott voltunk, igaz a rossz idő miatt itt bizony nem állt sorba sok-sok ember, mint Kecskeméten, hogy bejusson a strandra, sőt... Petőváry Zsoltikék végül 1/2 10-kor érkeztek meg, így ekkor már mi is bementünk a strandra. Sajnos kissé csalódottan vettem észre, hogy - főleg az előző heti kecskeméti strandhoz képest - nagyon kicsi volt ez a strand, főleg úgy, hogy a hideg idő miatt ráadásul most a strandolók sem töltötték meg. Pont a strandolók hiánya miatt a kezdés is tolódott, így volt időnk arra, hogy segítsünk felállítani a Gatorade-es sátrat (nem volt éppen egyszerű dolog...) majd pedig volt ídőm megérdeklődni a résztvevő csapatok listáját és beszélgetni az éppen érkező csapatokkal. Elsőként a pécsi csapat érkezett, ami majdnem egyezett a tavaly nyolc közé jutott csapattal, hiszen csak egyikőjük hiányzott, ellenben kitűnő kiegészítő embereket „igazoltak” Märcz Tomi és Konrád Jani személyében, továbbjutásra esélyes csapattá előlépve, főleg úgy, hogy a másik 3 csapat (KSI Old Man’s, Maláta Patika, KSI) sajnos csak 5-5 fővel, azaz mindössze 1-1 cserével rendelkeztek. Sajnos számomra különösen fájó volt, hogy a KSI Old Man’s a tavalyihoz képest sokkal gyengébb lett, mivel Ádi és Marci a nagyválogatott, Dávid Zoli pedig egyéb elfoglaltsága miatt nem jöhetett le Pécsre.

Aztán 11:30-kor - a felhős idő miatt továbbra is elég gyér közönség előtt - végre elkezdődött az első meccs a „kicsi” KSI és a Maláta Patika csapatai között, akik küzdelmes 3 szettes meccset játszottak és végül 30 percnyi játék után a KSI nyert, mivel sajnos az ellenfélnél csak Csete Gábor nőtt fel a feladathoz. Ő küzdött nagyon, 8 gólt dobott a 3 szett alatt, de ez is kevés volt a csapatának a győzelemhez. A következő meccsre is a KSI maradt a vízben, de most a pécsi csapat volt az ellenfelük és ők bizony már kemény falatnak bizonyultak, nem is sikerült győzniük, így a hazai csapat elkönyvelhette első győzelmét. Mivel olimpiai bajnok kapusunk, Kósz Zoltán Pécsett is jelen volt, így itt sem maradhatott el a négyesdobó verseny, természetesen itt is sok-sok nyeremény gazdára talált ekkor. Eme rövid kis szórakozás után folytatódott a strandpóló a nap 3.meccsével, amit a Maláta Patika és a KSI Old Man’s játszott. A meccs pillanatok alatt végetért, ugyanis a Paján, Bánhidy, Mátyás trió szinte „kivégezte" Kutyáékat, így jöhetett a Maláta Patika utolsó meccse a hazai csapat ellen. Meglepő módon - főleg az előző meccshez képest - nagyon helytálltak ugyanis a 2.szettet 1-5-ről nyerték meg 6-5-re a kissé kiengedő pécsiek ellen, de a 3.szettben már nagyon odatették a hazaiak magukat és Konrád Jani szenzációs játékával 6-0-ra hozva a szettet, megnyerték a meccset. Kis pihenő után jöhetett a „fura” meccs, ugyanis a két KSI játszott egymás ellen, amin természetesen az „öregek” simán nyertek a fiatalok ellen elsősorban Paján 7 góljának köszönhetően, így jöhetett az első helyet, azaz a döntőbe jutást eldöntő csata a KSI Old Man’s és a Pécs csapata között. Az első szett igen szorosra sikeredett, ugyanis Paján és Märcz egymást felülmúlva lövögették a gólokat, végül 5-5-nél Märcz Tomi büntetőjével zárult az első szett. Sajnos a 2.szettre Viktor elfáradt és Bugyu nem tudta ugyanolyan színvonalasan helyettesíteni, ő csak 3 góllal tudott válaszolni Märcz Tomi 6 góljára, így a 6-3-ra megnyert 2.szett után a pécsi csapat ünnepelhette a másnapi döntőbe való bejutást.

A díjátadás a Borsodi Beach színpadán zajlott, ahol a helyezettek díjai mellett átadták a különdíjakat is a gólkirálynak, Paján Viktornak (KSI Old Man’s) aki 17 gólt szerzett ezen a napon, illetve a legjobb kapusnak, a pécsi Kajdy Gábornak.

Összességében ez a szombati pécsi forduló is jó volt, bár sajnos eléggé hangulattalanra sikeredett a kevés strandoló néző miatt, ami miatt amúgy a szokottnál jóval hamarabb végetért a buli, bár ebben az is közrejátszott, hogy itt közönség hiányában a meccsek közti programok is elmaradtak sajnos. Mindenesetre engem a betétprogramok hiánya ellenére az azért kárpótolt, hogy a strandpólós program után a Borsodi Beach színpadán fellépett az egyik kedvenc együttesem, a Unique, így bulizhattam egy jót a számaikra, majd csináltathattam velük pár közös fotót is. Mint utóbb kiderült, eme képek a fényképezőgépem hibájából nem sikerültek, így ez lett az egyetlen kellemetlen élményem Pécsről.

Nos ennyi volt a szombati pécsi seljtezőforduló beszámolója, de emlékeztetőül még íme a vasárnapi pécsi döntőbe jutott 4 csapat névsora: Turbo Rudik, Körkutyák, Avanglion és a Pécs.

És akkor ráadásképp "kedvenc" DJ-nk ökörködéseiből egy csokorra való:

- Minden idők, azaz 2004 lejobb strandvizije (no comment...)
- 3,2,szervusz Pécs, tessék... (az első meccs kezdésekor...)
- A strandolókat nem engedjük ma be? (szintén az első meccs kezdésekor...)
- Te vagy a Kutyané? (Kérdezte mikor meglátta Gulyás Attila - kutya - kedvesét a túlparton...)
- 3-3, vezet a KSI... (no comment...)
- Majdnem lekapartuk a mélcímet... (mondta az egyik kapufára lőtt lövés után...)
- Hogy én ezt, hogy utálom... (ekkor tudtuk meg, mi a véleménye a döntő szettekről...)
- Dobd már be, azzal játszanak... (szólt a bírónak a 2.meccs kezdetekor...)
- Egyszer ki kéne szúrni velük és nem dobni be a labdát… (hülyült az egyik meccskezdéskor…)
- 4 fő strandolót számoltam meg hirtelen... (sajnos volt benne igazság...)
- Gyerekek, ők fizetnek nekem, őket ne célozzátok... (élcelődött, mikor a kapu mögött álló Ambrus, Petőváry párost majdnem eltalálta az egyik célt téveszetett lövés...)
- Ha kapura dobod, akkor Capulet... (sütötte el, mikor épp a Romeo és Júlia zenéje szólt a hangfalakból...)