Strandvízilabdás beszámolók : Magyarország-Olaszország barátságos strandpólómeccs

Magyarország-Olaszország barátságos strandpólómeccs

2004.09.08. 22:15

2003.08.16.

Magyarország-Olaszország barátságos strandpólómeccs (2003.08.16.)

Enyhén szólva nagy késéssel, de 11.40-kor a balatonaligai kikötőben végre felállt a két csapat a himnuszokhoz a csurig telt lelátók előtt. Először az olasz majd a magyar himnusz hangzott el. Ezután bemutatták a két csapatot. Hogy őszinte legyek, az olaszok csapatából csak egy név volt ismerős számomra (a Recco játékosa, Luca Silvani) ellenben a többiek neve ismeretlen volt. Nálunk két játékos neve volt meglepetés. Kósz Zoli térdsérülése miatt Németh Zsolt védte a magyar válogatott kapuját és a cserék között szerepet kapott egy fiatal srác is (Tusa Márk, a BVSC ifijátékosa, ha jól tudom) aki óriási ovációt kapott a nézőtérről. A mérkőzést a már visszavonult Kosztolánczy György vezette, mégpedig a szponzor yacht-járól, mivel nemcsak a lelátó, hanem az előtte lévő part is teljesen megtelt. Érdekes színfolt volt, hogy mindkét csapatnál a cserepadot egy-egy felfújt krokodil képezte.

A mérkőzés a mi szempontunkból jól kezdődött, mivel Varga Zsolt góljával azonnal gólt szereztünk, melyet még kiegyenlítettek az olaszok, de utána Märcz Tamás és Kiss Csaba góljával elhúztunk és az ellenfél csak futott az eredmény után. Silvani szépített ugyan, de Matajsz Márk és Takács Attila is gólt lőtt, így eldőlni látszott a szett, ettől függetlenül az olaszok edzője időt kért, aminek köszönhetően megint szépítettek. Ezt következően három magyar támadás is kapufával ért véget, de szerencsére az olaszok sem voltak sokkal eredményesebbek, így végül Märcznek csak sikerült begyötörni a hatodik gólt is, így mi nyertük az első szettet 6-3-ra.

A 2.szettet sajnos rosszul kezdtük, mivel egyből gólt kaptunk, mely után kissé leült a játék, a csapatok sorra hagyták ki a jobbnál jobb helyzeteket (Kata is gólt akart lőni, de sajna nem jött össze) míg végre Takács megtörte a gólcsendet. A gól után a válogatottunk változtatni akart, így bejött egyszerre a három balkezes (Kiss Csaba, Varga Zsolt, Konrád János) de nagyon nem jött be, mivel két gólt is kaptunk, így újabb sorcsere következett (Takács Attila, Székely Bulcsú, Märcz Tamás) ami már jobban bevált, ugyanis Taki góljával szépítettünk, de sajna Trusso bedobta a harmadik gólját is, így újra kettővel vezettek az olaszok, igaz nem sokáig, mert Csucsu is betalált. Az olasz edző megint úgy gondolta, hogy időt kell kérnie és sajnos most is bejött az időkérése, mert bár ugyan Kata csodás védéseivel két emberelőnyt is kivédekeztünk, de sajnos a következő kettőt már belőtték, így ők is 6-3-ra hozták az általunk eléggé elszórakozott szettet, azaz egyenlítettek, így jöhetett a mindent eldöntő harmadik szett.

A 3 szett az olasz kapus gyönyörű védéseivel kezdődött, de Varga csak túljárt az eszén, így mi lőttük az első gólt. Rendkívül nagy küzdelem zajlott a vízben, mindkét csapat nagyon jól védekezett, de aztán az olaszok csak hibáztak egyet és az eladott labdából újra Varga volt eredményes egy gyönyörű ejtésgóllal. Természetesen az olasz edző megint időt kért, de most nem jött be, mert megint mi lőttük a gólokat, most Matajsz és Märcz volt eredményes. No azért az olaszok annál jobbak voltak, hogy ezt csak úgy hagyják, így gyorsan szépítettek, de ez is kevés volt, mivel Kiss Csabi góljával már 5-1 lett az állás, így már csak egy gól választotta el a magyar csapatot a mérkőzés megnyerésétől, amit végül egy újabb olasz labdaeladás után Székely Csucsu szerzett meg.

A mérkőzés után jöhetett a jól megérdemelt, ebéddel egybekötött fogadás, melyen Petőváry Zsolt köszönetet mondott a Signal Biztosító elnökének, hogy a segítségükkel létrejöhetett ezen a csodálatos balatonaligai helyszínen az első hivatalos magyar-olasz strandvízilabda mérkőzés. A csapat nevében Märcz Tomi adott át az elnöknek egy, a játékosok által dedikált vízilabdát, majd Varga Zsolt átvette a csapat nevében a győzelemért járó kupát is, mely után egy jót ebédelhetett a többi csapattársával. Igaz, a játékosok közül volt aki nem maradhatott sokáig, mert sietnie kellett vissza Budapestre, hogy el ne késsenek Pelle Balázs esküvőjéről. Én is például Takiékkal jöttem vissza, mert különben nem értem volna fel. Ezúton is köszönöm nekik, hogy felhoztak Pestre és hogy én is személyesen gratulálhattam Balázséknak a csodálatos esküvőjükön.

És a teljesség kedvéért íme a csapatok összeállításai és számszerű eredmények is:

Nemzetközi mérkőzés a Signal Biztosító-kupáért
Magyarország-Olaszország 2-1 (6-3,3-6,6-1)
Játékvezet
ő: Kosztolánczy György

Magyarország: Németh Zsolt, Székely Bulcsú, Märcz Tamás, Varga I Zsolt, Kiss Csaba, Matajsz Márk, Konrád János, Tusa Márk, Takács Attila

Olaszország: Niccolo Scanu, Jonathan Del Galdo, Fabio Gambacorta, Vittorio Trusso, Luca Silvani, Giorgo Gioia, Gabriele Luccianti, Marco Fiorelli, Valerio Spezio

Gólszerzők: Varga I Zsolt, Märcz Tamás, Takács Attila 3-3 gól, Matajsz Márk, Székely Bulcsú, Kiss Csaba 2-2 gól illetve Vittorio Trusso 4 gól, Fabio Gambacorta, Luca Silvani 2-2 gól, Valerio Spezio, Gabriele Luccianti 1-1 gól