Nemzetközi kupák

Számláló
Indulás: 2004-07-15

Strandvízilabdás beszámolók
Strandvízilabdás beszámolók : IV. Dreher strandvízilabda-bajnokság, négyesdöntő, Lepence

IV. Dreher strandvízilabda-bajnokság, négyesdöntő, Lepence

2004.09.08. 22:10

2003.08.09.

2003. augusztus 9-én sajnos végeteért a IV. Dreher Strandvízilabda bajnokság döntője a gyönyörű lepencei strandon.

Íme a négyesdöntőbe jutott csapatok névsora:

Avanglion: Pelle Balázs, Vincze Zsolt (kapusok), Bárány Attila, Gombos Gábor, Bereczki Miklós, Binder Szabolcs, Takács Attila, Sugár Sándor, Regős Áron.

Körkutyák: Horváth Tamás (kapus), Kiss Csaba, Székely Bulcsú, Matajsz Márk, Nyéki Balázs, Komlósi Péter, Torday Árpád, Kis István

KSI-Old Man's: Bíró Ákos (kapus), Paján Viktor, Szívós Márton, Steinmetz Ádám, Mátyás Zoltán, Bánhidy András, Dávid Zoltán, Czirok Keve

Ozzie-BVSC: Laczó Sándor (kapus), Varga I Zsolt, Märcz Tamás, Vincze Balázs, Kis Gábor, Varjas Attila

Mivel az igen sikeres VB-döntő óta eltelt két hét és ugyebár a vízilabda-éhség sokat számít, így az ismerősök köréből sokan felkerekedtünk, hogy kiránduljunk egyet Lepencére, azaz szombat reggel igen sokan gyülekeztünk a buszmegállóban. Ott volt többek között Porka, Szloi, Mandarin, Imrek, Juda, Kató és Kriszta (Aislinnék), Mancsana, Lisra, Babee, Gabóc83, Marcsi, Tigcsi, Kevlárpók és Kattika is. (Bocsi ha valakit kihagytam volna.) Szerencsére a lefele úttal semmi gond nem volt, hiszen sikerült végig ülnünk, bár én nagyon sajnáltam, hogy a busz két felén landolt a társaság. 10.30 körül értünk le a strandhoz, ahol a busz többsége leszállt, így nem volt nehéz négy főt kerítenünk ahhoz, hogy kihasználhassuk a csoportos kedvezményt.

A strand gyönyörű szép és nagy volt, bár a medence, melyben a pályát felállították, a strandhoz képest eléggé kicsi volt. Viszont fapados lelátója volt, aminek nagyon örültünk, annak viszont már kevésbé, hogy az egyik kapu mögött volt a lelátó, így megint eléggé veszélyesek voltak a fölé-mellé lőtt labdák. (Ezt az én söröm, no meg az előttem ülő lány pizzája bánta, amit éppen kajálás közben lőttek ki a kezéből.) Sajnos szokásos módon a hivatalos kezdési időpontban most sem kezdődött el a négyesdöntő első meccse, így sajnos megint el kellett viselni DJ Smash őrültségeit, amint megpróbálta feltüzelni a strand közönségét. Most például a közönséggel játszatta el a vizibalettet, különösen kiemelve a helyiek közül Bella mamát és Bella papát. Ráadásul mégegy rossz hír fogadott a strandon, mikor Takiéknak átadtam a dunaújvárosi selejtezőn készített csapatképüket, megemlítették, hogy sajnos Bereczki Miki combja előző nap meghúzódott, így itt a négyesdöntőn nem tud majd játszani.

No aztán 11.30-kor végre elkezdődhetett az első vizipólómeccs a bajnok Avanglion és az Ozzie-BVSC részvételével. Az Avanglion eléggé nehezen lendült bele az első szettben, mivel a BVSC 2-0-ra, majd 4-2-re is vezetett Märcz Tomi vezérletével, de a szett végére észhez tért a bajnokokkal teletűzdelt csapat és miután egyenlített 4-4-re, végül Binder és Bárány gyönyörű góljaival nyertek 6-5-re. Aztán a második szettet már jobban kezdte a címvédő, Bárány újabb góljaival most ők vezettek 2-0-ra és 4-2-re, de a biztos vezetés tudatában kiengedtek és az Ozzie csapata kiegyenlített, de a végén Takács gólpasszával és góljával 6-4-re nyertek, így a címvédő újra bejutott a döntőbe.

1.elődöntő: Avanglion - Ozzie-BVSC 2-0 (6-5, 6-4)

Gólszerzők: Bárány 5gól, Gombos 3gól, Binder 3gól, Takács 1gól illetve Märcz 4gól, Varga 2gól, Vincze 2gól, Varjas 1 gól

Szerencsére erre a helyszínre már végre kaptunk egy szakkommentátort (aki ott volt több helyszínen is, az tudja, hogy miről is beszélek...) aki mindig elmondta az összeállítást és érthetően kommentálta a meccseket, bár szórakoztatás céljából ő is elhintett pár poént ("a félpályáról lőtt gól sajna nem ér kettőt", "mindjárt megadom a játékvezető mélcímét, ahová elküldhetik a jókívánságokat") de DJ Smash megint felülmúlta az őrültségeivel, hiszen a két meccs között visszakapta a mikrofont, hogy a négyesdobóversenyt és a vizenjárást a közönség legnagyobb "örömére" újfent ő kommentálhassa. Porka meg is kérdezte tőlem, hogy nem lehetne-e valahogy kikapcsolni a mikrofonját, mert már eléggé fárasztónak találta, pedig ő most hallotta először, így már nagyon vártuk a következő meccset. (Én kezdtem már immunissá válni DJ Smash "őrültségeire", mivel már hetek óta ugyanazokat a poénokat hallgattam...)

A második elődöntőt a KSI-Old Man's és a Körkutyák csapatai játszották. Az első szettben kiegyenlített harc folyt, szinte felváltva estek a gólok, de aztán 4-3 után a KSI állva hagyta a Körkutyákat és Bánhidy keretbe foglalta a szettet, mivel az első gól után az utolsót is ő szerezte. (6-3) Egyébként ezen a meccsen már eléggé szigorúan vette "kedvenc" játékvezetőnk (Székely Zoltán) a szabályokat, mivel ekkor már büntetőt adott a labda eldobásáért, majd kiállítást rossz helyen elvégzett cseréért. A második szettben folytatódott a KSI lendülete, annak ellenére, hogy a jó formában lévő Bánhidy büntetőt hibázott, de a következő támadásban máris javított, amivel már 4-2-re vezetett a KSI, de miután Mátyás gólját nem adta meg a bíró, ami nagy felháborodást váltott ki a KSI tagjainál, így nem is volt meglepő, hogy a szentesi Kis István góljaival egyenlített a Körkutyák csapata, viszont a szettnyeréshez ez is kevés volt, mivel Steinmetzék újra a játékra koncentrálva átvették az irányítást és 6-5-re nyertek, így ők lettek az Avanglion döntőbeli ellenfelei. Kiss Csabával (aki nem dobott egy gólt sem a két szett alatt) beszéltem a meccs után és csak annyit mondott, hogy most sajna csak ennyirte futotta... Ráadásul volt mégegy rossz híre, mégpedig az, hogy úgy néz ki, hogy a Sabadell csapata az Euroliga selejtezős szereplése miatt nem jöhet a szegedi tornára....

2.elődöntő: KSI-Old Mans - Körkutyák 2-0 (6-3, 6-5)

Gólszerzők: Bánhidy 3gól, Steinmetz Ádám 3gól, Mátyás 3gól, Paján 1gól, Dávid 1gól, Czirok 1gól illetve Kis István 3gól, Matajsz 2gól, Nyéki 1gól, Komlósi 1gól, Torday 1gól

Nagyon úgy tűnt, hogy hőn szeretett DJ-nk nagyon unatkozhatott a meccs közben, mivel olcsó szórakozást talált ki azzal, hogy állandóan változtatta a szakkommentátor hangját a DJ-pult segítségével. Aztán meccs után újra eljött az ő pillanata és újra szekálhatta olimpiai bajnok kapusunkat, Kósz Zoltánt, amint a nézők közül néhányan, így Szloi is megpróbál bedobni egy négyest neki. Szloinak ez másodjára sikerült is, meg is kapta érte a nyereménypólóját, sőt a vízben fel is kellett vennie, így DJ Smash gyakorlatilag jelentkezők hiányában le is tudta a vizespólós versenyt, mikor Szloi kikákszállódott a vízből, bár arra már nem tudta rávenni, hogy a póló alól le is vegye a bikinifelsőjét. Az utána nem sokkal következő lány viszont még tíz centiről sem igazán tudta bedobni a labdát. Jó nagy derültséget okozott a DJ azzal, ahogy sorolta hogy Kósznak négyméteres, Kósznak kétméteres, Kósznak egyméteres, Kósznak ötvencentis, Kósznak húszcentis, Kósznak tízcentis. Na ekkor már Csitának is leesett, hogy miért nevet a közönség... Aztán a vízenjárásnál egy fiatal lányt szekált erőteljesen, mikor csak nagy nehézségek árán sikerült felmásznia az első "söröskupakra", majd miután a negyedikről leesett és adott neki mégegy lehetőséget, akkor arra is rávette, hogy táncoljon a "söröskupakon". A lány vállalkozó kedvű volt, így ő is megkapta a jól megérdemelt ajándékpólót.

Szóval az újabb játékokat letudva jöhetett a mérkőzés a 3.helyért a Körkutyák és a BVSC csapata között. Szerintem a közönség nagy részét ez a meccs annyira már nem érdekelte, mivel mindenki leginkább már a döntőt várta, de ettől függetlenül ez a meccs bizonyult a nap legizgalmasabb meccsének. Máskor a vesztes csapatok mérkőzése unalmas szokott lenni, de most látszott, hogy mindkét csapaton, hogy be akarják bizonyítani, hogy az első meccs csak kisiklás volt számukra. Ennek megfelelően a Körkutyák óriási elánnal kezdtek a két Kiss + Komlósi góljaival 4-0-ra elhúztak, amire csak Laczó kapus tudott válaszolni. Ezután már kiegyenlítetté vált a szett, de Kiss Csaba remek játékával a Körkutyák megnyerték az első szettet. A folytatásban is ők vitték a prímet 2-0-ig, de Varjas góljaival egyenlített, majd Kis Gábor góljaival meg is nyerte a második szette a BVSC, így jöhetett a mindent eldöntő harmadik szett. Ebben előbb Matajsz, majd Kiss Csaba alkatott igazán nagyot, utóbbi a három szett alatt nyolc gólt dobott, mellyel nagyban hozzásegítette a Körkutyákat a 3.helyhez.

3.helyért: Körkutyák - Ozzie-BVSC 2-1 (6-4, 4-6, 6-5)

Gólszerzők: Kiss Csaba 8gól, Komlósi 3gól, Matajsz 2gól, Kis István 1gól, Torday 1gól, Nyéki 1gól illetve Kis Gábor 5gól, Märcz 3gól, Varga 2gól, Vincze 2gól, Varjas 2gól, Laczó 1gól

Mivel a kisdöntő engem sem izgatott fel annyira, így meccs közben elmentünk Imrekkel sörözni, majd mivel összegyűjtöttünk négy Dreher kupont, játszottunk egyet a vízilabdás puzzle-val, amiért kaptunk mi is egy Pólóparádé felratú Dreheres pólót, amit végülis Imrek vitt haza, mivel én már az egyik előző helyszínen nyertem egyet. Aztán a döntő előtt még volt egy Fiesta koncert is, ami bizony eléggé megosztotta a közönséget, hiszen akik a vízílabda miatt jöttek, azokat nem nagyon érdekelte a koncert, ellenben velem, mivel nálunk otthon ők a nagy kedvencek, így nem hagyhattam ki, hogy ne nézzem meg őket. Szerintem egész jók voltak, ráadásul még pár fotóra is összeálltak nekem. (Az egyiken még én is rajta vagyok.)

De aztán én is visszatértem a lelátóra, mivel következett a nap fénypontja, a döntő az Avanglion és a KSI csapatai között, amit már annyira vártunk mindannyian, főleg Imrek és Én, mivel ezen a meccsen már más-más csapatnak szurkoltunk. Egész jó kis meccs volt a döntő a nagy tét miatt, mindenki komolyan vette, főleg Sugár Sanyi, aki olyannyira komolyan vette a meccset, hogy végig kiabálva tüzelte a csapatát. Az első szettet Taki gólja nyitotta, de Bánhidy és Paján gyorsan fordítottak. Az Avanglion Regős góljával egyenlített, majd miután Ádi és Bari egymás után lőtték a centergólokat, a szett végén újra Regős villant, így ezt a szettet 6-4-re az Avanglion nyerte. A második szett ugyan Paján góljával kezdődött, de aztán beindult a "Székely-parádé", aki bizony ebben a szettben nagyon nem szerette Mátyást, mivel akármit csinált bennt centerben, Székely mindig fórt adott a címvédő csapatnak (nem is értem, hogy miért nem cserélték le legalább a második eset után) amit az Avanglion rendre ki is használt és ugyan a KSI igen jól tartotta magát a körülmények ellenére is, de ezt az előnyt már idegileg sem tudták elviselni és így Binder a hatodik, mindent eldöntő gólt már nem fórból, hanem akcióból lőtte, így újra az Avanglion nyerte a vízipóló bajnokságot.

1.helyért: Avanglion - KSI-Old mans 2-0 (6-4, 6-4)

Gólszerzők: Bárány 3gól, Binder 3gól, Sugár 2gól, Regős 2gól, Takács 2gól illetve Paján 3gól, Steinmetz 2gól, Bánhidy 1gól, Czirok 1gól, Dávid 1gól

A döntő elég sokára ért véget, így sokan már nem várták meg a díjátadási ceremóniát, mivel akkor nem érték volna el a 17.22-es Budapest felé tartó buszt, de azért voltunk egy páran, akik ennek ellenére megvártuk a díjátadást, amelyen először a szervezők mondtak beszédet, majd felhívták a pódiumra a csapatokat is. A 4.helyezett Ozzie-BVSC 100ezer forintot nyert, a 3.helyezett Körkutyák 200ezer forintot kapott plusz egy zacskó kutyaeledelt is, a 3.helyezett KSI 500ezer forinttal gazdagodott, míg a döntő győztese, az Avanglion csapata az 1millió forintos utalványt vehette át. Természetesen mindegyik csapat átvehette a már szokásos nyereményeket is, mégpedig a Dreher söröket és az Avanglion napszemüvegeket. Mivel a díjátadások után Andi segítségével csináltunk még pár fotót, majd a lányok még el is mentek átöltözni, sajnos már nem érhettük el a 17.22-es buszt, így egy órát kellett várnunk a következő buszra, ami ráadásul tele volt, így az egész hazafele úton állnunk kellett a buszon, de az egész nap kellemes élményei azért kárpótoltak minket a kellemetlen hazaút élményeihez képest.