Nemzetközi kupák

Számláló
Indulás: 2004-07-15

Strandvízilabdás beszámolók
Strandvízilabdás beszámolók : VII. NESTEA strandvízilabda bajnokság, 4.selejtezőforduló, Csopak

VII. NESTEA strandvízilabda bajnokság, 4.selejtezőforduló, Csopak

2006.08.01. 12:25

2006.07.29.

2006.07.29-én, a csopaki strandon rendezték meg a VII. NESTEA Strandvízilabda Bajnokság negyedik, egyben utolsó selejtezőfordulóját.

Ezen a helyszínen is 4 csapat vett részt, így itt is körmérkőzéses alapon dőlt el a továbbjutás kérdése.

Résztvevő csapatok:

Havaianas: Gergely István (kapus), Paján Viktor, Frikk Ottó, Bárány Attila, Gombos Gábor

Léhűtők: Kun Krisztián (kapus), Regős Ádám, Regős Áron, Paulay Gyula, Mayer Bálint, Tekauer Norbert, Tekauer Ernő, Lukácsi Krisztián, Sanics Tibor, Gál Imre, Sztanó Dániel, Bene Gergely

Vitalade: Balogh Csaba (kapus), Bojtos Zoltán, Benkő Zoltán, Vankó Gábor, Sebes Tamás, Gubricz Ádám, Horváth Ádám

Panama-Fehérvár Bau-Regia: Kupcsulák Milán (kapus), Major Máté, Polgár Attila, Rónavári Koppány, Sólyomvári Balázs, Sólyomvári Péter

Eredmények:

Léhűtők - Vitalade 2:0 (6-2, 6-0)
Gólszerzok: Regős Ádám 2, Regős Áron 2, Mayer 2, Sztanó 2, Gál 1, Bene 1, Lukácsi 1, Paulay 1 ill Bojtos 1, Sebes 1, Gubricz 1 gól

Panama-Fehérvár Bau-Regia - Havaianas 0:2 (0-6, 2-6)
Gólszerzok: Sólyomvári Péter 1, Rónavári 1 ill Paján 4, Bárány 3, Frikk 3, Gombos 2 gól

Panama-Fehérvár Bau-Regia - Vitalade 0:2 (0-6, 2-6)
Gólszerzők: Sólyomvári Péter 1, Polgár 1 ill Gubricz 3, Sebes 3, Horváth 3, Bojtos 3 gól

Léhűtők - Havaianas 0:2 (4-6, 2-6)
Gólszerzők: Mayer 2, Regős Áron 1, Tekauer Ernő 1, Lukácsi 1, Gál 1 ill Bárány 4, Gombos 3, Paján 3, Frikk 1, Gergely 1 gól

Léhűtők - Panama-Fehérvár Bau-Regia 2:0 (6-1, 6-2)
Gólszerzők: Mayer 6, Lukácsi 2, Regős Áron 1, Tekauer Ernő 1, Sanics 1, Kun 1 ill Sólyomvári Péter 1, Sólyomvári Balázs 1, Major 1 gól

Havaianas - Vitalade 2:0 (6-1, 6-4)
Gólszerzők: Gombos 4, Bárány 3, Paján 2, Frikk 2, Gergely 1 ill Benkő 1, Bojtos 1, Sebes 1, Gubricz 1, Vankó 1 gól

A torna végeredménye:
1. Havaianas                             3 3 - 6:0 36-13 6pont
2. Léhűtők                                 3 2 1 4:2 30-18 4pont
3. Vitalade                                3 1 2 2:4 20-26 2pont
4. Panama-Fehérvár Bau-Regia  3 - 3 0:6 7-36 0pont

A torna gólkirályai: Mayer Bálint (Léhűtők) és Bárány Attila (Havaianas) 10-10 góllal

Továbbjutott: Havaianas

No és akkor pár mondat a csopaki strandpólómeccsekről és a körülményekről:

A szervezők idén az eddig megszokott balatoni helyszínt, azaz a balatonaligai kikötőt felváltották egy új balatoni helyszínre, mégpedig a csopaki strandra, ami utólag bevallhatom, nagyon jó választás volt, mert ugyan itt nem volt lelátó a nézőknek, mint Balatonaligán, de itt, a csopaki strandon volt egy mesterséges sziget és amellett lett kialakítva a strandvízis pálya és így meglehetősen sok nézőt tudtunk kicsalni a szigetre. Azaz aránylag sok néző előtt készülodhetett négy csapat, mégpedig a sokszoros bajnok Avanglion játékosaira épülő Havaianas, a Léhűtők, a Vitalade és a Panama-Fehérvár Bau-Regia, akik közül mindegyik az egri négyesdöntő utolsó helyére pályázott. Ugyan a csopaki helyszínen is volt egy toronymagas esélyes, mégpedig a Havaianas, de ugyebár az idei strandvízilabda bajnokság a meglepetések bajnoksága, így senki sem mert jósolni, főleg úgy, hogy az esélyes csapat tagjai közül a kezdéskor még hiányzott Paján Viktor, mivel baleset volt az úton, így hatalmas kerülőt kellett tennie, de mivel a sorsolás szeszélye folytán nem ők játszották az első meccset, ezért ebből nem lett később gondjuk.

Nos tehát 11 óráig vártuk Pajánt és ugyan ekkorra még nem érkezett meg, de az első meccset nélküle is el lehetett kezdeni, így tehát a Léhűtők igencsak népes csapata a Vitalade csapata ellen végre megkezdhette a csopaki programot. Igen jól kezdtek Regősék és gyorsan el is húztak 4-0-ra, bár Bojtos védekezésével meggyűlt egy kissé a bajuk, mivel ő folyton lekapta a levegőből az átadásokat, de sajna a Vitalade nem volt elég pontos az ellenfél kapuja előtt, így nem tudta utolérni a Léhűtőket, akik ezáltal simán 6-2, 6-1-re meg is nyerte a meccset. Amúgy a meccs néha elég unalmas volt, de a rádiós kommentátorunk, Mezey Ákos igencsak feldobta a hangulatot, már-már az előző évek DJ-jére emlékeztetett... :)

Pár aranyköpést tőle is illik leírnom, ha már DJ Smash-nél is mindig ezt tettem:
- Vadvízi vizilabdát láthatunk... (Mondta ezt a balatoni helyszín miatt...)
- Összenyitották a két strandot... (Csopakon két strand is volt egymás mellett és a másik strandon jóval többen voltak, emiatt ezzel a mondatával csábította a nézőket a mi strandunkra...)
- Ezt a labdát Aligáról kell majd visszahozni.. (Utalva a tavalyi helyszínre egy túlzottan erősen kapu fölé lőtt labda elrepülése után...)
- Jönnek az amatőrhattyúk... (Ezzel akarta ösztönözni a nézőket az amatőrversenyre, amikor a pálya közelében elúszott egy hattyúcsalád...)

Miután az első meccs alatt végre megérkezett Paján Viktor, így nem volt akadálya, hogy a mindössze egy cserével kiálló Havaianas és a fehérváriak is lejátsszák az első meccsüket. Hiába voltak kevesebben Pajánék, simán kiütközött a tudáskülönbség a két csapat között, bár ebben az is közrejátszhatott, hogy a Havaianas mezőnyjátékosai mind-mind régi motorosok a strandvizilabdában (kivétel Gergely István kapus, aki először játszott strandvízilabda meccset), míg a fehérváriak nem voltak annyira gyakorlottak. Szóval ez a meccs sem tartott sokáig, mivel Pajánék 6-0, 6-2-vel, igen simán hozták a meccset. Mondjuk a parton való viccelődésben ezen a meccsen sem volt hiány, bár most elsősorban Vass László, a vizipolo.hu fotósa jeleskedett. :) (Lassabban lőjetek, mert nem tudok így fotózni... Ne aggódjatok, hisz a Kőérben is ilyen sekély a víz, csak hullám nélkül...)

Ezután kis szünet, no meg a már szokásos négyesdobások következtek, majd jöhetett a harmadik meccs, melyen az eddigi két vesztes csapat játszott. Sajna a fehérváriak ezen a meccsen sem játszottak tól jól, így ezt a meccset is sima két szettben, 0-6, 2-6-ra vesztették el, bár a vereségükben közrejátszott az is, hogy a jobb oldali kapufa nem az ő kezükre játszott...A  mikrofonnál Mezey Ákos viccesen meg is jegyezte, hogy a jobb oldalon lehet, hogy be van üvegezve a kapu... :)

Az eddig látottak alapján a negyedik (Havaianas-Léhűtők) mérkőzést egyértelműen kineveztük a nap meccsének, mivel minden bizonnyal eme meccs győztese lesz a nap továbbjutója. Az első szett ennek megfelelően szorosan is alakult. A vezetést Tekauer Ernő szerezte meg a Léhűtőknek, amit Gombos szép gólja egyenlített ki, majd úgy tűnt, a Havaianas hamar el szeretné dönteni a meccset, mivel Bárány és Paján góljaival 3-1-re elhúztak, de Lukácsi és Gál gondoskodtak az egyenlítésről. Ez kissé felpaprikázta Pajánékat, így Bárány és Gergely Pista kapusgóljával újra két góllal vezetett a Havaianas. Ugyan Mayer még szépített 5-4-re, de végül Gombos eldöntötte az első szettet. A második szettre sajnos elfáradt a Léhűtők csapata, mivel igen nehezen tudtak gólt szerezni, az első góljuk például Kosztolánczy jóindulatának volt köszönhető, mivel ugyan a bíró előbb sípolt és csak utána esett a góljuk, de bekiabált a partról, hogy "Előbb fújtam, de megadtam." :) Ezen a gólon kívül csak Mayer tudott szépíteni 1-4-nél, de ez is kevés volt, mivel a Havaianas töretlenül ment előre és 6-2-re meg is nyerte a 2.szettet, nagy lépést téve a továbbjutás felé.

Újabb szünet következett, mely alatt a közönség megint négymétereseket dobhatott Kósz Zoltánnak több-kevesebb sikerrel. Ezután a nap 5.meccsét az előző meccs vesztese, a Léhűtők és a hosszabb ideig pihenő Panama-Fehérvár Bau-Regia játszotta. A fehérváriak ezen a meccsen sem tudták megnehezíteni az ellenfelük dolgát, de ez a meccs elsősorban Mayer Bálintról szólt, aki mind a két szettet már az elején azonnal eldöntötte 3-3 góljával. Ákos, a rádiós kommentátorunk azonnal el is kezdett viccelődni. Még az 1.szett elején, mikor Mayer már a második gólját rámolta be, elkezdte dadogni, hogy "Mamamamayer Bálint, háháháhármat rámolj a kapuba!", erre ő be is lőtte a Léhűtők 3.gólját, de egyből le is cserélték, így nem is lett 6-0 a szett végeredménye, csak 6-1... :) Mint már említettem, a 2.szett is Mayer góljaival kezdődött, így újfent nem maradhatott el a viccelődés. Ákos azt kérdezte, hogy hol volt eddig ez a srác, mire jött is a vízből a válasz, hogy logopédusnál. :) Amúgy itt a 2.szettben a fehérvári kapus már jobban odafigyelt Mayerre, de ő ennek ellenére újra megdobta a 3 gólját, ami után újra lecserélték. Talán mondanom sem kell, hogy a 6-0 Mayer nélkül megint nem jött össze. :) Végül a meccset nagyon simán, 6-1, 6-2-re a Léhűtők nyerték.

A nap utolsó profi meccsén a már majdnem továbbjutó Havaianas játszott a Vitalade csapatával. Azért volt csak majdnem továbbjutó a Havaianas, mert ha ezen a meccsen kikapnának 2-0-ra, akkor körbeverés és számolgatás lett volna a nap végén, de már egyetlen szettnyerés is továbbjutóvá tenné őket. Ezt tudták nagyon jól Pajánék is, így az 1.szettben simán, mindössze egy gólt kapva nyerték meg a szettet. Ezután már gálázhattak a 2.szettben, így pl Gergely és Paján felcserélték egymást, amit Gergely használt ki jobban, mivel mezőnyjátékosként ő szerezte a 2.szett első gólját, míg Paján az ellenfél első támadásából azonnal gólt kapott. Kósz Zoltán zrikálta is az alkalmi kapust a partról, hogy összehordja-e alá az iszapot vagy kibírja-e anélkül is a szettet? Végül kibírta, igaz 4 gólt is kapott, de a társai hatot lőttek, így a Havaianas mindhárom meccsét megnyerve, meglehetősen simán jutott az augusztus 5-ei egri négyesdöntőbe, azaz Csopakról nem meglepetéscsapat jutott a döntőbe.

A második, negyedik és az utolsó meccs utáni négyméteresdobó verseny itt hihetetlen népszerű volt, mivel Csopakon a nézők közül több mint negyvenen voltak olyan vállalkozó kedvűek, hogy megpróbálták Kósz Zoltánnak bedobni a négyméterest, ami többeknek sikerült is, így ezen a helyszínen sem maradt el a sorsolás. Ráadásul itt újra jelentkeztek csapatok az amatőrversenyre is, ami alatt továbbra is a viccelődés volt az úr a parton és a vízben egyaránt.