Nemzetközi kupák

Számláló
Indulás: 2004-07-15

Strandvízilabdás beszámolók
Strandvízilabdás beszámolók : VII. NESTEA strandvízilabda bajnokság, 1.selejtezőforduló, Hajdúszoboszló

VII. NESTEA strandvízilabda bajnokság, 1.selejtezőforduló, Hajdúszoboszló

2006.07.12. 08:45

2006.07.08.

2006.07.08-án, a hajdúszoboszlói strandon rendezték meg a VII. NESTEA Strandvízilabda Bajnokság első selejtezőfordulóját.

Ezen a helyszínen 4 csapat vett részt, így körmérkőzéses alapon dőlt el a továbbjutás kérdése.

Résztvevő csapatok:

Pécs-Alians: Gárdonyi András (kapus), Pataki Gergő, Babai Árpád, Bóbis Máté, Czigány Károly

Pécs-Füszért: Kajdy Gábor, Elekes Tamás (kapusok), Lukács Dénes, Lukács Gergely, Hermann Krisztián, Domenico De Blasio, Tusa Márk

Körkutyák: Kósz Zoltán, Prezenszky István (kapusok), Nagy László, Kiss Csaba, Hyc Tamás, Hyc Zoltán, Matajsz Márk

BVSC-Turbo: Laboncz József (kapus), Zsoldos Tamás, Simon Adrián, Szűcs Levente, Persely Tamás, Balatoni Máté, Ambrusch Ferenc

Eredmények:

Pécs-Füszért - Pécs-Alians 0:2 (3-6, 4-6)
Gólszerzők: De Blasio 5, Tusa 2 ill. Czigány 5, Bóbis 5, Babai 1, Pataki 1 gól

BVSC-Turbo - Körkutyák 2:0 (6-4, 6-3)
Gólszerzők: Balatoni 6, Zsoldos 3, Simon 1, Szűcs 1, Persely 1 ill. Matajsz 3, Kiss 2, Hyc Tamás 2 gól

Pécs-Alians - BVSC-Turbo 2:0 (6-4, 6-4)
Gólszerzők: Pataki 5, Bóbis 4, Czigány 2, Babai 1 ill. Balatoni 4, Zsoldos 2, Persely 2 gól

Körkutyák - Pécs-Füszért 2:1 (6-3, 5-6, 6-3)
Gólszerzők: Kiss 10, Matajsz 5, Hyc Zoltán 1, Nagy László 1 ill De Blasio 4, Tusa 3, Lukács Dénes 3, Lukács Gergely 2 gól

BVSC-Turbo - Pécs-Füszért 2:0 (6-2, 6-3)
Gólszerzők: Simon 3, Szűcs 3, Balatoni 2, Zsoldos 2, Persely 1, Ambrusch 1 ill De Blasio 2, Lukács Gergely 2, Lukács Dénes 1 gól

Körkutyák - Pécs-Alians 0:2 (4-6, 5-6)
Gólszerzők: Nagy László 3, Matajsz 3, Hyc Zoltán 2, Kiss 1 ill Czigány 5, Bóbis 3, Babai 2, Pataki 2 gól

A torna végeredménye:
1. Pécs-Alians   3 3 - 6:0 36-24 6pont
2. BVSC-Turbo  3 2 1 4:2 32-24 4pont
3. Körkutyák     3 1 2 2:5 33-36 2pont
4. Pécs-Füszért  3 - 3 1:6 24-41 0pont

A torna gólkirálya: Kiss Csaba (Körkutyák) 22 góllal.

Továbbjutott: Pécs-Alians

No és akkor pár mondat a hajdúszoboszlói strandpólómeccsekről és a körülményekről:

Bár eléggé messze van Budapesttől (én IC vonattal aránylag hamar lejutottam, de aki nem IC-vel érkezett a fővárosból, az bizony több, mint 3 órát zötykölődhetett...), de a hajdúszoboszlói helyszín miatt megérte, mert ez a helyszín kiváló választás volt a szervezők részéről, ugyanis az eddigi helyszínek közül eddig ez volt a legszebb és egyben a legnagyobb is, lévén Magyarország legnagyobb fürdőkomplexumában vendégeskedtünk ezen a hétvégén, így gyönyörű környezetben készülődhetett az a négy csapat, aki erről a helyszínről szeretett volna bejutni az augusztus 5-ei, egri négyesdöntőbe. Azt ugyanis már itt meg kell említenem, hogy a lebonyolítás újra leegyszerűsödött, azaz idén nem lesznek elődöntők, tehát ugyanúgy, mint 2004-ben, idén is csak az első helyezettek jutnak tovább a selejtezőfordulókból. Arra az egy bizonyos továbbjutó helyre Hajdúszoboszlón két pécsi csapat, a BVSC fiatal csapata és a minden évben győzelemre esélyes Körkutyák csapata pályázott, de a csapatokról bővebbett majd később. Előbb még megemlíteném, hogy "imádott műsorvezetőnk", DJ Smash idén más elfoglaltságot talált (sokak örömére...), helyette az egyik pécsi rádió sportriportere, Mezey Ákos közvetítette a meccseket és buzdította játékokra a közönséget és mivel igen hamar megtanulta a strandvizis játékszabályokat, nagyon jól közvetítette a meccseket.

Az első mérkőzést a két pécsi csapat játszotta, A Pécs-Füszért csapatát pécsi nevelésu játékosok, míg az Pécs-Alians (Idegenek) gárdáját a Pécsett játszó, de nem pécsi játékosok alkották. Pásztor Antal játékvezető sípjelére indult a meccs és annak ellenére, hogy az Alians volt az esélyesebb, a Füszért csapata De Blasio két góljával igen jól kezdett, de hamar alább hagyott a lendületük (vagy kijött a tudáskülönbség?), ugyanis Czigány Károly és Bóbis Máté góljaival az Alians 5-2-re fordított, majd egy-egy szép gólal ki is alakították az 1.szett 6-3-as végeredményét. A 2.szettet is jól kezdte a Füszért, sőt, még jobban, mint az előzőt, mivel De Blasio góljaival már 3-0-ra és 4-1-re is vezetett a Füszért, de ismét megtorpantak és több gólt már nem is lőttek, azaz Bóbisék 1-4-ről 6-4-re hozták a szettet és megnyerték az 1.meccsüket.

A másodok mérkózést a fiatalokból álló BVSC és a minden évben végső győzelemre esélyes Körkutyák csapata játszotta. A Körkutyák idén is igen jó játékosokból állt, mivel őket erősítette az olimpiai bajnok Kósz Zoltán, a friss Világkupa ezüstérmes Kiss Csaba és Nagy László a Barcelona Szuperkupa gyoztes kézilabdázója is, de sajna az összeszokottság hiánya miatt idén nem tudták igazolni esélyességüket, mivel már a fiatalokból álló BVSC ellen sem tudtak nyerni. Mondjuk volt azért esélye Körkutyáknak, csak éppen az összpontosítással voltak néha gondok. Az 1.szettben 4-4-ig felváltva estek a gólok, de eddig Kiss Csaba már kihagyott egy négyméterest, Nagy Laci meg egy óriási ziccert lőtt csak gólvonalra. Mindezeket a hibákat kihasználva a BVSC 4-4-nél lőtt két szép gólt, így ők fordulhattak előnnyel a 2.szettre. A helszínen igen nagy volt az érdeklődás, így a helyi Tv-adó mellett itt volt a Duna Tv is, aki ennek a meccsnek a szünetében épp Nagy Lacival készítettek riportot. Kis szünet után tehát jöhetett a 2.meccs 2.szettje, amiben a BVSC meglepő módon hamar győzni akart és kitámadott, aminek az lett az eredménye, hogy a Körkutyák 3 támadásból 3 gólt ért el. (Elsőként Matajsz lőtt gólt félpályáról, majd Kiss Csaba és újra Matajsz centerből.) de hamar összekapták magukat és 0-3-ról 6-3-ra fordították, ezzel megverve a Körkutyákat. Leginkább Balatoni Máté remekelt, aki lőtt gólt félpályáról, centerből és Kósz kiállításánál az üres kaput is bevette.

A harmadik meccs előtt egy kicsit pihenhettek a játékosok, kivétel Kósz Zoli és Nagy Laci, mivel előbbinek a vállalkozó kedvűek 4-eseket dobhattak, utóbbi pedig ott volt az aktuális 10 próbálkozó között, aki túl akart járni Csita eszén. Az első körben ez négy főnek sikerült, így közöttük sorsoltak a szervezők és Nagy Lacinak kedvezett a szerencse, aki így a Havaianas brazil strandpapucsot gyártó cég ajándékát nyerte.

A játék után jöhetett a harmadik mérkőzés a Pécs-Alians és a BVSC között, tehát az előző két meccs győztese csapott össze, ami azt is jelentette, hogy az itteni győztes nagy lépést tehetett a továbbjutást jelentő 1.hely felé. Volt is óriási küzdelem, az elején a BVSC vezetett 2-0-ra, de Bóbis és Pataki góljaival 4-2-re fordítottak a pécsi "idegenek" és az előnyüket meg is tartották, így 6-4-re megnyerték az 1.szettet. A 2.szett is egyenlő erők küzdelmével indult, mivel 3-3-ig felváltva estek a gólok, de aztán a pécsiek belehúztak és a Czigány-Bóbis-Babai trió góljaival megnyerték ezt a szettet is és így a meccset is, amivel - mint már írtam - nagy lépést tettek a továbbjutás felé.

A negyedik mérkőzésen az első győzelméért hajtott a Pécs-Füszért és az első meccse után kissé csalódott Körkutyák csapata. Kissé meglepő módon a Füszért meccse most nem De Blasio góljéval kezdődött. :) hanem Matajsz szerzett vezetést a Körkutyáknak, amit Lukács Gergő egyenlített ki. Ezután 3-1-re elhúztak Kiss Csabáék, de ez csak tiszavirágéletű volt, mivel DeBlasio és Tusa góljaival újra egyenlő lett az állás. Aztán valami történhetett, mert Matajsz Márkék hirtelen megszórták a Füszértet, így behúzták az 1.szettet. A 2.szett hihetetlenül izgalmasan alakult. Nagy Laci 4-esből belőtte aznapi első gólját, de a pécsiek pillanatok alatt válaszoltak két góllal, ellenben Kiss Csabának ez nagyon nem tetszett és az ő két góljával újra a Körkutyák vezettek, immárom 3-2-re. Ám egy távoli Tusa lövéssel ismét egyenlő lett, de Kiss Csaba újra vezetést szerzett. Ezután a pécsiek igen közel kerültek a szettnyeréshez, mivel Lukács Dénes és De Blasio góljával 5-4-re alakították az állást és már csak egy gól kellett volna nekik, de ez elsőre nem jött össze, mivel Matajsz még egyenlített 5-5-re, de utána De Blasio góljával végre sikerült kiegyenlítenie a szettarányt a pécsieknek. Így tehát jöhetett a mindent eldöntő 3.szett, ami Matajsz remekbe szabott góljával kezdődött, amit az idősebb Lukács testvér egyenlített ki, de Kiss Csaba újra vezetést szerzett, Az ifjabb Lukács testvér még újfent egyenlített 2-2-re, de utána az ezen a meccsen szenzációsan játszó Kiss Csaba vezérletével már egyértelműen jobb volt a Körkutyák csapata, mivel csapata maradék négy gólját már csak Csabi lőtte, igaz volt közte egy Tusa Márk gól is 4-2-es Körkutyák vezetésnél, de az már nem sokat segített a Füszérten. Számomra egyértelműen ez a meccs volt a nap meccse, elsősorban Kiss Csaba 10 igencsak szép gólja miatt is, amivel nagy lépést tett a gólkirályi cím felé. (Ha már csapata valószínűleg nem jut tovább....)

Az ötödik meccs előtt újra jöhetettek a vállalkozó kedvű nézők, akik négyest szerettek volna dobni Kósz Zoltánnak, bár a közönség nagy része már inkább a jó előre, Mezei Ákos rádiós műsorvezetőnk által beharangozott vizespólóversenyt várta. :))))) Szóval a négyesdobó verseny után jöhetett a selejtező ötödik meccse, amin a Füszért csapata az első győzelemért, míg a BVSC az esetleges továbbjutásért játszott, ugyanis ha megnyerik ezt a meccset és nekik kedvezően alakulna az utolsó meccs, akkor még akár ők is továbbjuthatnak. A BVSC ennek megfelelően nagyon komolyan is vette és 6-2, 6-3-ra nagyon simán meg is nyerte a meccset. A meccs különlegessége az volt, hogy az eddig csak a mezőnymunkában jeleskedő, de most 3-3 gólt is elérő Simon Adrián és Szűcs Levente vezérletével sikerült ilyen simán nyernie a BVSC-nek, így szurkolhattak az utolsó meccsen a Körkutyák győzelmének, mivel csak így juthattak volna tovább.

Az utolsó meccs előtt jöhetett (kis túlzással...) a nap fénypontja, azaz elérkezett a vizespóló verseny. A nap elején sokáig mindössze egy jelentkező volt, de később jelentkezett egy testvérpár és két barátnő is, így öt résztvevővel igencsak jó verseny kerekedett. Gondolom mindenki tudja, mi is az a vizespóló verseny, de ez a "műsor" annál jóval több lett. :))))) Történt, hogy a lányok annak rendje és módja szerint a póló alól levették a bikinifelsőt, majd bementek a vízbe és vizes pólóval jöttek ki. Már így is igencsak szép látványt nyújtottak, de a játékosok, a műsorvezető és a nézők hatására az öt lányból három olyan bátor volt, hogy ők bizony levették a vizespólójukat is, meglehetősen nagy üdvrivallgást kiváltva a nézőkből. :))))) Talán nem meglepő, hogy a zsűri később ebből a három lányból választotta ki a győztest, sőt a 2. és a 3.helyezettek is ők lettek. Nem hiába, mivel a hirtelen mellszépségversennyé váló versenyben a két vizespólóban maradt lány már nem rúgott labdába. :)))))

No eme kis szórakozás után következett a selejtező utolsó meccse, ahol a kissé csalódást keltő Körkutyák játszottak a Pécs-Aliens csapatával. Az eddig remekül teljesítő "idegenek" most egy picit gyengébben játszottak, mint eddig, így a Körkutyák eléggé megszorították őket, ezáltal a meccset csak 6-4,6-5-re tudták megnyerni, de minden győzelem győzelem, így a Pécs-Aliens mindhárom meccsét megnyerve jutott az augusztus 5-ei egri négyesdöntőbe.